7 dievčat sme sa spýtali, čo by chceli vedieť o prvom milovaní pred tým, ako ho absolvujú. “Ak tvoj partner nerieši tvoj pocit pohody a bezpečia, potom to nie je ten správny partner,” odznelo v ankete.

1. Sex je najlepší, ak sa cítiš comfy: “Ak si v pohode s myšlienkou, že ťa chalanisko uvidí v plnej nahote, a nemáš z toho stresy, potom si na prvé milovanie ready,” povedala Iza (19).

2. Milovanie by mala byť fun pre vás oboch: “Priala by som si pred mojou 1. skúsenosťou vedieť, že by to malo byť o rovnocenne príjemnom zážitku. Ak tvoj partner nerieši tvoj pocit pohody a bezpečia, potom nie je ten správny,” povedala Aďa (20).

3. Orgazmus nie je divný: “Priala by som si vedieť, že je “dovolené”, aby som si to užila. Keď sme začali spolu s expriateľom spávať, prvý orgazmus ma úplne vyplašil. Nechcela som byť súdená. Povedal mi, že je divné počas milovania vydávať zvuky a tak. Pokazilo mi to celý prvý zážitok,” napísala nám Alica (18).

4. Na to, aby si bola cool, nemusíš mať sex: “O panenstvo som prišla v 14-tich s 18-nikom a nepanicom. Myslela som si, že čím staršia budem, keď o “to” prídem, tým budem viac na smiech. Z môjho ex sa vykľul násilník a ja si teraz prajem, aby som s týmto počkala na toho správneho chalana.” (Monika, 17)

5. Prvýkrát to môže bolieť: “Chcela by som vedieť, že aj keď je jeho penis v tebe len z 30%, môže to bolieť. Ak sa neuvoľníš, tvoje telo sa zablokuje a celý zážitok pre teba nebude príjemný. To bol aj môj prípad.” (Táňa, 22)

6. Tých správnych chvíľ bude viac: “Myslela som si, že to prvýkrát “musím” dať s mojím stredoškolským frajerom. Keď prišlo na lámanie chleba, dostala som moje dni, čo sa nakoniec ukázalo ako požehnanie. Chalan zmenil školu a vykľul sa z neho totálny debil. Svoje prvé milovanie som posunula na výšku, kde mi priateľ zapálil sviečky a tak, bolo to napokon ako z filmu.” (Ali, 21)

7. Sex váš vzťah zmení: “Chcela by som vedieť, že ak s niekým začnem spávať, neznamená to, že budeme už navždy spolu. Myslela som si, že nás to zblíži, ale pár dní po tom, čo sa to stalo, sa so mnou rozišiel. Bola som v šoku,” povedala Miša (17).

V online sérii článkov ti zodpovieme tie najpálčivejšie otázky o panenstve, (prvom) milovaní a o sexe. 

Rozobrali sme už 7 otázok o milovaní,  kto je panic a kto panna, priniesli sme 10 svedectiev dospelých ľudí, ktorí boli kedysi v rovnakej situácii ako ty a zodpovedali sme aj otázky, ktoré zaujímajú o milovaní teba — tu nájdeš prvú a tu druhú časť! Ako spomínajú na svoje “tenkrát poprvé” chalani čítaj tu a čo o teen sexe hovoria prieskumy a štatistiky nájdeš na tomto odkaze!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.