Keď príde na intímnosti, niektoré výrazy sú jasné a iné už o trochu menej. S kamošmi sa asi zhodneš na tom, že bozkávanie s jazykom je tzv. “francúzsky bozk”, no a druhá méta znamená, že sú do akcie nejakým spôsobom zapojené prsia. No keď príde na samotný sex, je to trošku komplikovanejšie, a tak si to rozoberme na drobné:

1: Je masturbácia sex? Masturbácia nie je sex a nemá nič spoločné s tvojím panenstvom. Masturbácia je úplne prirodzená a okrem toho, že z nej neotehotnieš, neriskuješ ani nákazu žiadnou sexuálne prenosnou chorobou.

2: Mala si sex s partnerom a nedosiahla si orgazmus? Nie je na tom nič zvláštne, ale ako sex sa to stále ráta. Na prvý, druhý a niekedy aj stýkrát nemusíš ty ani frajer dosiahnuť orgazmus. Chvíľu trvá, kým si na seba zvyknete aj v intímnom živote. 

3: Čo ak bol vo mne len 2 sekundy a ani nie celý? Áno, v tomto prípade stále ide o sex. Dôležitejšie je však vedieť, že tvoj partner musí mať nasadený kondóm. Ten vás chráni oboch: pred sexuálne prenosnými chorobami aj neželeným tehotenstvom.

4: Čo je to orálny sex? Pri orálnom sexe dráždiš partnerov pohlavný úd ústami a, samozrejme, tvoj partner môže dráždiť tvoje pohlavné orgánmi ústami taktiež. Pri orálnom sexe nezabúdaj na dôkladnú hygienu!

5: Čo ak som spala s holkou? Na sex nepotrebuješ penis. Masturbácia (=sex so sebou samým) je skvelým príkladom. Intímnosti s iným dievčaťom ako prstovanie, bozkávanie, orálny sex či použitie sexuálnych hračiek, sa stále rátajú ako sexuálny zážitok.

6: Čo ak partner povedal, že sa to “nerátalo”? Úprimne, kto mu dal takúto právomoc? Každý z nás má odlišnú predstavu o sexe, a preto na konci dňa záleží hlavne na tom, aký máš z toho pocit ty a jedine ty. Dôležité je chrániť sa a vybrať si takého sexuálneho partnera, ktorý ťa nebude nútiť do vecí, ktoré nechceš robiť.

7: Čo ak som so sexom nesúhlasila? Ak si dobrovoľne nesúhlasila s tým, aby mal s tebou partner sex, ide o trestný čin znásilnenia, prípadne sexuálneho obťažovania. Sex je divoký a niektorí muži sú agresívni. Mysli na to, že tvoj dobrovoľný súhlas na sex je časovo ohraničený. Ak sa počas aktu nebudeš cítiť komfortne, ozvi sa. Povedať “nie”, “prestaň” a zmeniť názor nie je hamba. Ak máš podozrenie na znásilnenie alebo sexuálne obťažovanie, obráť sa na školského psychológa alebo dospeláka, ktorému bezvýhladne dôveruješ.

V letnom magazíne máš na dvojstrane zodpovedané všetky otázky o PRVOM milovaní! Tak šup šup do stánku :3

pripravil: peter394

2 KOMENTÁRE

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.