Holia sa teens či neholia? Ako vnímajú svoju sexuálnu identitu stredoškoláci v Amerike? A v ktorom veku absolvujú prvú pusu či milovanie slovenskí a v ktorom americkí teens? Máme pre teba špeci súhrn!

Pred časom priniesol portál birdz.sk veľkú anketu o slovenskom teen sexe, v ktorej zodpovedalo takmer 2500 mladých ľudí z celého Slovenska otázky ohľadom svojho tela, prvého bozkávania či sexu! Vyhodnotenie prvých babských odpovedí čítaj tu, chalanských zase tu

Holia sa slovenskí teens? Z ankety vyplynulo, že 56% báb sa tam dole holí úplne a takmer 36% je upravených aspoň trochu. U chalanov boli tieto čísla o niečo horšie – úplne sa holí “iba” 37% a 44% opýtaných je upravených!

Ako dopadol v ankete prvý bozk? Väčšina chalanov priznala, že prvú pusu zažila vo svojich 15 rokoch, v 12 sa prvýkrát bozkávalo 10% opýtaných! Baby v ankete priznali, že prvú skúsenosť s bozkávaním mali prevažne ako 14-ročné (25%), v 13 sa bozkávalo 20% opýtaných a v 15-tich rokoch už 17%!

A čo prvý sex? Až 34% chalanov si svoje “tenkrát poprvé” odkrútilo v 17-tich, 18% v 16-tich a 10% v 15-ke! 75% báb priznalo, že o svoje panenstvo prišlo vo veku 15-18 rokov a 14% dievčat po 18-tke!

Toto všetko sú dáta spred 12 rokov, ako sa situácia zmenila medzičasom? Podľa posledného prieskumu sexu amerických teens (2017) sa zdá, že sexuálna aktivita medzi tínedžermi začína omnoho neskôr než kedysi! 

Viac ako polovica báb a chalanov (55%) totiž v prieskume priznala, že mala prvý sex pred svojimi 18. narodeninami! V porovnaní so slovenskými teens tak ide medzičasom o pokles o približne 20%! 

Zaujímavá štatistika z roku 2019 tiež prezradila, že 84% amerických stredoškolákov sa identifikuje ako hetero, 2.5% ako gay/lesba, 9% ako bisexuálnych a 4.5% indikovalo, že si svojou sexuálnou identitou nie je istých! 

A čo ty? Identifikuješ sa ako hetero, bi či gay? Máš za sebou prvú pusu či sexuálnu skúsenosť? Napíš nám do komentov!

V online sérii článkov ti zodpovieme tie najpálčivejšie otázky o panenstve, (prvom) milovaní a o sexe. Rozobrali sme už 7 otázok o milovaní,  kto je panic a kto panna, priniesli sme 10 svedectiev dospelých ľudí, ktorí boli kedysi v rovnakej situácii ako ty a zodpovedali sme aj otázky, ktoré zaujímajú o milovaní teba — tu nájdeš prvú a tu druhú časť! Ako spomínajú na svoje “tenkrát poprvé” chalani čítaj tu

Čo by si mal/a ešte vedieť o prvom milovaní? Spýtali sme sa za teba lekárov a ďalších odborníkov. Ich odpovede nájdeš v aktuálnom zimnom magazíne Kamoša!

pripravil: peter394

3 KOMENTÁRE

  1. […] Rozobrali sme už 7 otázok o milovaní,  kto je panic a kto panna, priniesli sme 10 svedectiev dospelých ľudí, ktorí boli kedysi v rovnakej situácii ako ty a zodpovedali sme aj otázky, ktoré zaujímajú o milovaní teba — tu nájdeš prvú a tu druhú časť! Ako spomínajú na svoje “tenkrát poprvé” chalani čítaj tu a čo o teen sexe hovoria prieskumy a štatistiky nájdeš na tomto odkaze! […]

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.