V novej online sérii článkov ti zodpovieme tie najpálčivejšie otázky o panenstve a (prvom) milovaní. V prvej časti sme rozobrali 7 otázok o milovaní, v druhej sme riešili, kto je panic a kto panna a dnes si prečítaj 10 svedectiev dospelých ľudí, ktorí boli kedysi v rovnakej situácii ako ty.

Čo všetko by chceli o prvom milovaní vedieť?

1 Že pravdepodobne nedosiahneš orgazmus naraz s partnerom. “Chcela by som vedieť, že je náročné dosiahnuť orgazmus v rovnakom čase ako partner. Bavili sme sa o tom so spolubývajúcou a cítila som sa zahanbene. Povedala mi, že je to veľmi náročné, a že ani ona nikdy nevyvrcholila spoločne s jej priateľom.” — A.

2 Že pokec o panenestve je v pohode. “Chcela by som vedieť, že rozhovor o mojom panenstve s človekom, s ktorým sa intímne zabávame, nie je nič podivné. Že to mám len v hlave. S pocitom, že som panna a on je skúsenejší, som sa cítila nekomfortne. Neboj sa, buď úprimná a bude to v pohode.” — D.

3 Že penis vo vagíne nie je jediný spôsob, ako prísť o panenstvo. “Chcela by som vedieť, že je množstvo ďalších spôsobov, ako prísť o panenstvo. Nemusí to byť len o “vniknutí”. Fakt som si myslela, že toto je jediná “skutočná” cesta, a pritom je ich hneď niekoľko.” — A.

4 Že nie všetky krvácame. “Knihy a filmy vo mne vyvolali domnienku, že počas prvého intímneho zážitku to bude v perinách krvavý horor — ale napokon som vôbec nekrvácala. Myslím, že keby som to vedela predtým, viac by som si to aj užila.” — J.

5 Že možno budeš potrebovať lubrigačný gél. “Nie že možno, ale určite. Špeciálne pri análnom sexe ho potrebuješ!” — G.

6 Že prvýkrát sa fakt len oťukávaš. “Myslela som si, že sa budem cítiť inak — a potom žiaden taký pocit neprišiel. Pravdou je, že som mala šťastie. Môj prvýkrát bol s mojou prvou láskou. Mala som 16 a bolo to lovely a vlastne milé. No po tom, čo sa to stalo, som sa k nemu necítila o nič bližšie. Prišlo to až na výške — pocit, že sa s niekým vieš intímne spojiť. A bol to úplne iný level.” — B. 

7 Že sex nie je vždy magický. “Pravdpedobne nebude tvoja skúsenosť veľmi špeci. Niekedy ľudia hovoria o “tenkrát poprvé” alebo vidíš vo filmoch tie romantické scény, kde zamilovaní hrdinovia prežívajú svoje prvé magické momenty a je to proste dokonalé. Môj prípad to nebol – vôbec. Prvýkrát som spala s niekým, komu som verila a bolo to okej, ale romantická komédia by z toho nevznikla.” — T. 

8 Že aj panny a panici sa môžu nakaziť sexuálne prenosnými chorobami. “Chcela by som mať istotu, že človek, s ktorým sa chystám prísť o panenstvo, je 100%-ne zdravý. Ak spal s niekým predo mnou, mal by sa dať otestovať. Našťastie som nič nedostala, keď som prišla o svoje panenstvo, ale mohla som. Môže sa to stať tebe a ak sa to stane, môže ti to poriadne skomplikovať život.” — M.

9 Že sex ťa nezmení. “Neočakávala som, že to bude najlepší zážitok na svete, ale pamätám si, že som po tom ležala na posteli a hovorila si “Oh, toto je sex? Toto je ono?” Chodila som s mojím prvým vážnym priateľom a dlho som to s ním chcela skúsiť, a odrazu sa to stalo, ja som nebola panna — a cítila som sa rovnako ako predtým. Ha.” — M.

10 Že som mala počkať na to, kým vytriezviem. “Chcela by som vrátiť čas späť a neopiť sa. Myslela som si, že ma to uvoľní a že to tak bude lepšie, ale teraz chápem, že potreba vypiť si bol vlastne varovný signál, že nie som ready — a že to nebol ten správny chalan.” — K. 

A čo ty? Čo by si chcel/a vedieť o prvom intímnom zážitku? Napíš nám do komentárov! 

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.