AKO SOM SA NAUČILA LIETAŤ je už v kinách!

0
358

Ani v 12 rokoch nemusia byť prázdniny bez wi-fi nudou – presvedčíš sa v romantickom prázdninovom filme na ostrove Hvar v Chorvátsku!

Sofia, temperamentné, no plaché 12-ročné dievča, napevno odhodlané dostať toto leto svoju prvú ozajstnú pusu, musí neochotne stráviť prázdniny so svojou panovačnou starou mamou Máriou na chorvátskom ostrove. V schátranom dome akoby zastal čas, a v tejto monotónnosti Sofia nachádza potešenie aj u svojej láskavej pratety Luce. Po počiatočnom znechutení si však Sofia postupne začína užívať chvíle strávené na ostrove a dozvedá sa stále viac o zdanlivo nezaujímavých starších dámach. Snaží sa o vytúženú letnú pohodu, no zároveň presviedča starú mamu, aby konečne zakopala vojnovú sekeru a upevnila rodinné vzťahy narušené dlhotrvajúcim sporom. Jej príjemne rozbehnuté prázdniny sa narušia vo chvíli, keď Luce ochorie a skončí v nemocnici. Sofia zostáva so svojím prastrýkom a rodinou, o ktorej doteraz ani nevedela, že vôbec existuje.

Film je nakrútený hravou modernou formou podľa knihy srbskej spisovateľky Jasminky Petrović. Snímka získala mnoho ocenení, vrátane hlavnej ceny za Najlepší európsky detský film na festivale BUFF vo švédskom Malmö či Cenu divákov na festivale Lucas IFF.

“Deti dnes potrebujú kvalitný obsah, ktorý je hlbší a zmysluplnejší ako to, čo môžu nájsť vo svojich telefónoch. Tiež očakávame, že diváci budú chodiť do kina na domáce filmy, ale neponúkame im tento obsah od útleho veku. Divákov formujeme práve tým, čo im ponúkame už od detského veku,” myslí si režisér filmu Radivoje Andrić.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.