Počas svojej nedávnej návštevy Európy si RM, člen skupiny BTS, našiel čas aj na rozhovor s magazínom Vogue. Témou bola aj budúcnosť BTS, pričom sa RM vyjadril, že po absolvovaní povinnej vojenskej služby všetkých členov budú chalani ako skupina pokračovať.

 • o svojej hudbe:
  “Hudba je pre svet skutočne nevyhnutná, ale čo sa týka mojej hudby, občas mám pocit, že produkujem niečo zbytočné. Ak dnes umriem, myslím, že by sa nič nezmenilo. Možno niektorým by na mne na malý okamih záležalo, ale farmár či zametač ulíc je pre fungovanie spoločnosti relevantnejší. V tomto kontexte premýšľam, ako by na mojej hudbe záležalo. Na to ešte nemám odpoveď, ale stále sa snažím poskytnúť vlastnú perspektívu.”
 • o K-Pope:
  “K-Popový priemysel neprestal od debutu skupiny BTS v roku 2013 rásť. Stal sa komplexnejším a zachytil do svojich štruktúr oveľa viac ľudí. Myslím, že je tam množstvo svetla, ale aj tieňov. Mnohí z nás začali kariéru v skupine veľmi skoro – ako tínedžeri sme spolu spali a žili. Stali sme sa skutočnou rodinou, ktorá je skvelá, ale táto kultúra ma veľmi postihla, pretože je niekedy náročné byť dospelým, ktorý má vo svojich rozhodnutiach slobodnú vôľu.”
 • o sláve:
  “Som si plne vedomý toho, že som tuto cestu vybral sám. Nikto ma do toho netlačil. Áno, niekedy som sa dokázal v tej sláve a úspechu stratiť, ale viem, že musím ostať nohami pevne na zemi. Ako dospelý, ako hudobník a aj ako človek. Každopádne mi desať rokov v tomto priemysle pomohlo definovať, kto som a naučiť sa mať rád seba samého.”
 • o strachu, že príde o ARMYs:
  “Desí ma to. Desí ma to 24 hod denne, 7 dní v týždni. Keď som bol mladší, snažil som sa budiť imidž cool chalana, ktorému je jedno, čo si ostatní myslia, ale už si nemyslím, že je to takto správne. Záleží mi na rozmere mojej kariéry a vplyve, ktorý mám na ostatných. Som človek, môžem robiť chyby, ale urobím všetko, čo je v mojich silách, aby som bol tou najlepšou verziou môjho ja. Jedným z kľúčov je pristupovať k tejto práci tak, ako to je: že to je práca.”
 • o povinnej vojenskej službe, ktorú musia absolvovať členovia BTS:
  “Myslím si, že BTS to zvládnu. Znova sa spojíme, keď dokončíme povinnú vojenskú službu a budeme medzi nami hľadať nové synergie, aby sme vstúpili do druhej fázy. Ale nechystám sa odísť z BTS. Rozhodne nie. Mnoho skupín sa rozdelilo či rozpadlo, ale ja dúfam, že sa to BTS nestane. Milujem hudbu, milujem moju prácu, milujem členov skupiny a milujem samého seba.”

Ak si aj ty ideš BTS, nezabúdaj, že chalanov máš na spoločnom plagáte v novom Kamošovi, práve v predaji!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.