James Gunn (Strážcovia Galaxie, Peacemaker) a producent Peter Safran sa nedávno stali novými šéfmi DC Studios a po mesiacoch práce konečne prišli s plánom na tvrdý reštart filmového DC univerza (DCU)!

Chalani na nedávnej prezentácii priniesli množstvo dôležitých infošiek, vrátane toho, že rušia Wonder Woman 3, pokračovanie Muža z ocele s Henrym Cavillom aj ďalšieho Batmana s Benom Afflackom! Podľa všetkého skončí aj Aquaman s tvárou Jasona Momoa, ako aj Black Adam aka The Rock. Končia aj seriály Titans, Stargirl, Young Justice, Swamp Thing a Doom Patrol

No a čo dobré správy?

Nová éra DC filmov (respektíve jej prvá kapitola s názvom „Bohovia a Príšery“) odštartuje v roku 2025 novým Supermanom s podtitulom Legacy. V rovnaký rok dorazí aj The Batman Part II s Robom Pattinsonom. Treba podotknúť, že filmy ako The Batman, pokračovanie Jokera či čierny Superman od Ta-Nehisi Coatesa nebudú súčasťou DCU, ale budú stáť samostatne pod tzv. značkou „DC Elseworlds“, ktorú už poznáš aj z alternatívnej línie z komiksov!

Následne sa dočkáme aj filmovej Supergirl: Woman of Tomorrow, ďalej filmu The Brave and the Bold (nový Batman, ktorý bude plne súčasťou DCU a predstaví filmového Robina), hororového Swamp Thing, no a sériu ohlásených filmových projektov uzatvára tímovka The Authority o partii superhrdinov, ktorých schopnosti sú extrémne (!) unikátne a vychádzajú z menej známej odnože DC komiksov WildStorm!

Čo sa týka serošov, tešiť sa môžeš na pokračovanie Peacemakera, spin-off o Amande Waller, animovanú minisériu Creature Commandos, ďalej tu je Booster Gold (o hrdinovi, ktorý pochádza z budúcnosti, je notorický klamár a tak trochu loser), konečne sa predstaví aj Green Lantern v seroši Lanterns, no a celú prvú reštartovaciu kapitolu DCU uzavrie seriál Paradise Lost, ktorý sa zameria na ostrov Themyscira a bájne Amazonky z čias pred prvou Wonder Woman. Údajne uvidíme niečo na štýl Hry o tróny!

Noví šéfovia DCU naznačili, že zďaleka nejde o všetky projekty z 1. kapitoly rodiaceho sa univerza. Povedali tiež, že herci Jason Momo, Gal Gadot, Zachary Levi a dokonca aj Ezra Miller majú v novom univerze dvere otvorené a nevylúčili, že si svoje komiksové úlohy v budúcnosti nezopakujú. Tiež povedali, že filmový Flash, ktorého premiéra nás čaká už toto leto, je údajne jedna z TOP komiksoviek ever!

pripravil: peter394 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.