Pandémia sužuje svet už viac ako rok a odborníci hovoria, že jediná cesta von je očkovanie. Aj celebs postupne dostávajú šotíky s vakcínou a chvália sa nimi na sociálnych sieťach. Kto všetko takto pomáha v boji proti koronavírusu?

Medzi prvými, kto sa pochválil zaočkovaním, bol hviezdny párik Joe Jonas a Sophie Turner! Joe sa cvakol so svojou manželkou pred zrkadlom v kúpelke a foto rovno postol na svoj instáč. Druhú dávku Joe ilustroval slovami „Sme v tom spolu!“

Zaočkovať sa dali aj Blake Lively a jej polovička Ryan Reynolds! Toho ináč môžeš aktuálne vidieť aj v kinách v komédii Free Guy!

Vakcínu dostala už aj Demi Lovato, ktorá dokonca aktívne prispieva k propagácii očkovania! Spojila sa s nadáciou Voto Latino Foundation a spoločne organizujú mobilné jednotky, ktoré v Amerike očkujú hlavne zraniteľnú latino populáciu! „Pre mňa to bolo úplne že jednoznačné rozhodnutie. Radšej riskujem možné vedľajšie účinky než ten vírus chytiť a roširovať,“ hovorí. „Je normálne, že sú ľudia opatrní, keď je tu niečo nové. Chcieť vedieť viac nebolo nikdy na škodu veci – znamená to, že sa chceš informovať!“

Na instáči sa očkovaním pochválila aj TikTokerka Charli D’Amelio, hviezda seriálu Riverdale Madelaine Petsch sa nechala zaočkovať vo svojom aute a za sebou to má už aj hlavná hrdinka série To All The Boys Lana Condor

Miley Cyrus svoju foto po očkovaní okomentovala takto: „Led Zeppelin je cool. Nechať sa zaočkovať je ešte viac cool.“, no a fešák Maluma sa nechal zaočkovať na Floride. „Vakcína je tam,“ napísal na inštáč!

Podľa dostupných výskumov ťa vakcína chráni takmer na 100% – znamená to, že existuje minimálna šanca, že sa novým vírusom nakazíš. A ak už aj vírus dostaneš, je preukázané, že ťa vakcína chráni pred komplikovaným priebehom ochorenia aj smrťou!

Očkovaním ochrániš seba, svoju rodinu a okolie aj ľudí, ktorí sa zaočkovať skutočne nemôžu — napríklad chorľavých spolužiakov či deti, ktoré sa liečia na rakovinu! 

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.