Čo inšpirovalo tvorcov napísať seriál, ako veľmi je úspešný a prečo sa z jeho krypto-mince vykľul megapodvod?

Produkcia seroša sa začala v Južnej Kórei v septembri 2019 a posledná klapka padla v novembri 2020. Scenár vznikal dlhých 10 rokov aj preto, že nápadu ani tvorcom žiadne domáce štúdio neverilo. 

Materiálu sa napokon chytil až Netflix, ktorý chcel seroš pôvodne uviesť pod názvom 6. HRA! Režisér projektu prezradil, že hlavný motív seriálu vymyslel ešte v roku 2009, kedy aj na jeho rodinu dopadla ťažká finančná kríza. „Dnes som v pohode a viem dať jedlo na stôl, ale pred rokmi to nebola sranda,“ vysvetľuje. „Mama odišla do dôchodku a ja som zostal celý rok doma a bez práce, keďže som nevedel zohnať financie na môj film. S mamkou a babkou sme si museli nabrať pôžičky a zadlžiť sa.“

Zo seriálu je dnes medzinárodný fenomén, ktorý sa už mesiace drží na prvých miestach sledovanosti v 94 krajinách sveta! Netflixu zarobil už viac ako 900 miliónov dolárov a ďalšie peniažky sú už na ceste – platforma totiž k Squid Game spopustila aj predaj merchu. Objednať si tak môžeš tričko či mikinu s vlastným číslom!

Seroš spôsobil aj zvýšený záujem o učenie sa kórejčiny, kórejská mena won sa stala druhou najhľadanejšou na googli, no a seriálové masky zohrali svoju rolu nielen počas tohtoročného Halloweena, ale aj na protestoch v Kórei proti finančnému systému! 

Len pred pár týždňami tiež vznikla kryptomena inšpirovaná seriálom. Minca s názvom Squid zaznamenala v priebehu týždňa nevídaný nárast — z 0,08 na takmer 3000 dolárov za token! Tvorcovia meny však po týždni otočili, projekt zrušili a investorov okradli o viac ako 2 milióny dolárov! 

Všetky pikošky o seroši nájdeš ináč aj na veľkej dvojstrane v aktuálnom Kamošovi!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.