Hudobný festival Astroworld skončil tragicky. Po tom, čo sa minulý rok tento festival kvôli koronavírusu nekonal si ho teraz množstvo ľudí nenechalo ujsť – bolo na ňom približne 50-tisíc účastníkov. Počas vystúpenia Travisa Scotta, ktorý je organizátorom tohto festivalu, došlo k obrovskej tlačenici a následnej panike. Vo veľkom dave začali ľudia zrazu strácať vedomie a odpadávať. Aj napriek snahe záchranárov zomrelo v tlačenici až 8 ľudí.

Okrem toho skončilo v nemocnici ďalších 17 ľudí, z ktorých 11 prekonalo infarkt. Na mieste konania festivalu ošetrili záchranári viac ako 300 ľudí. Organizátori podujatie okamžite prerušili a zrušili všetky ďalšie vystúpenia dvojdňového festivalu. “Celá táto tragédia ma šokovala a pri jej vyšetrovaní budem spolupracovať s políciou,” vyjadril sa Travis Scott, ktorý podľa jeho slov z pódia najskôr nevedel posúdiť závažnosť situácie. Všetkým rodinám, ktorých sa tragédia dotkla posiela svoje modlitby.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.