Netflix už roky pracuje na rozšírenom univerze s tematikou Zaklínača. Prvú ochutnávku sme dostali pred časom v podobe filmu Vlčí sen, no a teraz prichádza ďalšia jednohubka v podobe 4-dielneho seriálu s podtitulom POKRVNÉ PUTO!

O čom to bude: 1200 rokov pred tým, ako sa narodil Geralt z Rivie, sa vo svete elfov udiali podivuhodné veci. Svety monštier, ľudí a elfov sa spojili — a zrodil sa úplne prvý zaklínač! 

Možno to nevieš, ale svet Zaklínača, odohrávajúci sa na mieste známom ako Kontinent, býval rozdelený do niekoľkých paralelných vesmírov, v ktorých žilo množstvo rôznych rás. Počas Konjunkcie sfér sa všetky svety spojili do jedného, čím sa do sveta ľudstva dostali elfovia, príšery aj mágia. A vznikol úplne prvý zaklínač — na to, aby lovil a zabíjal neprirodzené príšery z týchto iných svetov, terorizujúcich ľudí na Kontinente!

Premiéra už dnes: Netflix prvýkrát ohlásil showku ešte v júli 2020, na jeseň 2021 spustil natáčanie. Seroš točili hlavne v Británii a na Islande, stojí za ním tvorcovský tím okolo pôvodného seroša. Tešiť sa môžeš na množstvo súbojov s mečmi, mágiu a pravé zaklínačské dobrodružstvo! Pôvodne sme sa mali dočkať 6 epizód, tvorcovia ich napokon prestrihali do 4 dlhších, samostatných, takmer až filmových dielov!

Koho v seroši uvidíš: Britská herečka Sophia Brown si zahrá Éile, „elitnú bojovníčku obdarenú hlasom bohyne“, ktorá sa vybodla na prácu kráľovninej bodyguardky, aby sa mohla venovať nomádskej hudobnej kariére. Katastrofa na Kontinente ju napokon zavolá späť do služby. 

Herec z Vikingov Laurence O’Fuarain stvárňuje Fjalla, bojovníka a kráľovského žoldniera, ktorý hľadá vykúpenie zo svojej temnej minulosti. Postavu Scian stvárni Michelle Yeoh a Dylan Moran sa predstaví ako Uthrok One-Nut. 

V seroši sa mal ináč objaviť aj Jason Momoa, táto fáma sa však nepotvrdila! Henryho Cavilla v tejto sérii samozrejme neuvidíš a dôvod je prostý: odohráva sa 1200 rokov pred narodením jeho postavy hh!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.