Dnes v kinách štartujú NOVÍ MUTANTI!

0
972

Po takmer 4 rokoch dorazí do kín nová pecka zo sveta X-Menov s názvom NOVÍ MUTANTI! Dej filmu sa točí okolo 5 mladých uväznených mutantov, ktorí práve objavujú svoje super schopnosti v tajnom zariadení na konci sveta. Podarí sa im uniknúť vláde, vlastným hriechom z minulosti a zachrániť sa?!

Vo filme sa zoznámiš aj so 4 originálnymi členmi skupinky Nových Mutantov (Cannonball, Mirage, Sunspot, Wolfsbane), a filmoví tvorcovia k nim prihodili aj Magik. Zloduch nosí v Nových mutantoch masku so smajlíkom, v komiksoch pritom decká čelia celej skupine nepriateľov, pričom všetci z nich nosia masku so smajlíkom.

Film je oficiálne poslednou X-menovkou pod taktovkou štúdia 20th Century Fox a keďže ho pred časom kúpil Marvel, v budúcnosti na nás bude čakať minimálne reboot celej série. Dobrou správou je, že Marvel bude môcť využívať postavy zo série X-Men napríklad aj v Strážcoch galaxie či Avengeroch!

Práce na filme začali ešte v roku 2015, točilo sa od júla do septembra 2017 prevažne v Bostone v Štátnej nemocnici Medfield State. Režisér Josh Boone je veľký fan X-Menov a sám má kopec komiksov. Vyjadril sa, že film je hororový, inšpirovaný poviedkami Stephena Kinga!

“Prenesieme vás do prekliateho domu, v ktorom okrem nadprirodzena šalejú hormónmi plieskaní teenageri,” povedali tvorcovia, ktorí sľubujú viac než len strašidelný zážitok. Mali by sme sa dočkať prvého superhero filmu s hororovým podtónom – a niečo také ešte v kinách nikdy nebolo!

V Nových mutantoch hrá MAISIE WILLIAMS (Hry o tróny) a po SOPHIE TURNER a PETROVI DINKLAGEOVI je už 3. herečka z tohto seriálu, ktorá si zahrala v X-menovke! Veľký priestor tu dostal aj CHARLIE HEATON (Stranger Things) a jednu z hlavných postáv si zahral brazílsky sympoš HENRY ZOGA (Looking for Alaska, Teen Wolf)! No a medzi hlavnými hercami nechýba ani ANYA TAYOR-JOY (Čarodejnice, Vampire Academy)!

ANYA TAYOR-JOY o filme:

“V srdci story máš kopec detí, ktoré dospievajú a bojujú za svoju vec. Je to určite coming-of-age storka so všetkou tou temnotou, ktorá je s tým spojená, no a samozrejme, každý z nás má super schopnosti. Je to unikátne a je to úlet, pretože všetci si myslíme, ako veľmi sme dospelí, keď prekročíme dvadsiatku. Potom príde 21 a zistíš, že si stále ešte len decko, haha! Je to sranda, hoci už uplynulo veľa rokov od natáčania.

Magik ma bavila od začiatku do konca. Je to proste drzaňa drzá a všetkých má na háku. Bolo super ju vidieť v novom prostredí s takýmto prístupom! Na sete sme mali kopec bojových scén. Na to, za aký krátky čas sme celý film natočili, musím vyzdvihnúť náš kaskadérsky tím. Zvládli to úplne všetko a v rekordnom čase! Keď sa odrazu pristihneš pri tom, ako pred kamerami visíš vo vzduchu na kábloch a vlastne si to trénovala len raz dávno kdesi v sklade, je to výzva! Ale musíš to dať, pretože všetko stojí prachy a ak sa pomýliš, niekto sa pri takýchto kaskadérskych kúskoch môže aj zraniť!”

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.