ALESS spolupracuje s americkým rapperom

0
1318

Čo všetko si musela prežiť ALESS v minulom roku, ale aj predtým? A vieš, že spolupracuje s americkým rapperom?!

ALESS určite všetci poznáme. Je to predovšetkým slovenská speváčka, raperka ale aj influencerka. Z jej rozprávania sme sa dozvedeli, že bola šikanovaná od piateho ročníka na základnej škole po druhý ročník na strednej. Keďže sprvoti nechcela svojimi trápeniami nikoho zaťažovať, útočisko našla v hudbe a textoch. Na scéne sa prvýkrát objavila, keď mala 17 rokov v sprievode známeho slovenského rapera Ega. Krátko pred Vianocami 2015 sme sa dočkali jej prvého albumu, ktorému dala názov 17, práve podľa jej veku. Album 17 bol vytvorený pod krídlami Podzemgangu, projektu, ktorý viedol už spomínaný Ego. Z tohto projektu môžeme poznať a napríklad speváčku SIMU.

V máji 2017 prišiel ďalší Alessin album, 18, názov opäť vyjadruje jej vek. Po vydaní tohto albumu Aless odspievala nejaké koncerty, zúčastnila sa na zopár akciách, dala von pár klipov a potom prišiel rok 2018, kedy 10. januára nastal obrovský zlom v jej kariére. Bol to deň, keď vydala cover Rockstar od speváka Post Malone. Po internete prúdilo nespočetné množstvo nenávistných správ a komentárov. Aby toho nebolo málo, ktosi jej ukradol profil na sociálnej sieti. Keď kauza Rockstar pomaly utíchala, Aless šla do zahraničia točiť klip. Osud však zariadil, že počas natáčania, žiaľ, utrpela autonehodu, z ktorej vyšla s niekoľko násobnou zlomeninou nohy. Skrátka, rok 2018 bol pre Aless nočnou morou a presne o tom spieva aj v jej albume, ktorý vyšiel v máji 2019. Tentokrát nedostal názov podľa Alessinho veku, ale podľa udalostí, ktoré sa jej stali v roku 2018. Po nich neskôr opisuje, že dostala druhú šancu na život a presne tak sa volá aj jej tretí album.. Druhá Šanca.

V auguste 2019 tiež prišiel do kín film Kto Je Ďalší, ktorý si získal veľmi veľa pozitívnych a zároveň negatívnych reakcií a ohlasov zo strany médií aj fanúšikov aj nepriaznivcov. Film zobrazuje v troch, od seba odlišných príbehoch, život na internete – a to, že zlo a nebezpečenstvo internetu existuje. Prvý príbeh tohto filmu s názvom #Povstanie, si Aless zahrala samú seba. Rozprávala pred spolužiakmi a učiteľmi o svojich pocitoch spôsobom, že keď jej bolo najhoršie, nikto tam pre ňu nebol. Vtedy sa pohrávala s rôznymi myšlienkami a jediný, kto jej v tej chvíli pomohol bol Ego. On jej dal možnosť začať robiť hudbu a zbaviť sa bolesti vyrozprávaním príbehu vlastného života.

Pri tvorení už spomínaného albumu Druhá Šanca, Aless pomáhal americký raper Raz Simone, s ktorým nahrala skladbu Loyal. Táto skladba je súčasťou albumu Druhá Šanca a skladbu Southside, ktorá pravdepodobne bude súčasťou ich pripravovaného spoločného albumu. Názov ďalšej skladby, Wild, ohlásila len nedávno a mala by spolu s videoklipom vyjsť už čoskoro. Všetci sme veľmi zvedaví, ako bude vyzerať práca slovenskej raperky a speváčky s americkým raperom a aké budú ohlasy na ich novú, spoločnú hudbu.

Z Alessinho príbehu vyplýva, že v našich životoch prídu aj pády aj úspechy ale nikdy sa nemôžeme vzdávať. Každý z nás prejde dlhou a náročnou cestou, kým príde to, po čom najviac túžime. A to najviac je vtedy, keď môžeme byť šťastní. Keďže Aless je mojou priateľkou, želám jej len to najlepšie a verím, že sa ešte môžeme tešiť na veľa hudby a veľa dôvodov na úsmev.

Pripravila: Maťa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.