V roku 2020 očakávame novinku, a to revolučný skladací displej. Je to tak! Blíži sa doba skladacích displejov a niektoré sú už predstavené, čaká sa na len ich spustenie do obehu trhu. Skladacie displeje boli a sú vyžadované väčšinou užívateľov. SamsungHuawei už predstavili svoje skladacie smartphony a to Samsung FoldHuawei Mate X.

V čom spočíva myšlienka skladacích displejov u smartphonov?

Myšlienka je v tom že telefón môže byť malý (zložený displej) na nosenie, telefonovanie a úplne vám postačí 4,6 palcov (Samsung Fold) alebo 6,6 palcov (Huawei Mate X) v prípade ak potrebujete alebo chcete väčší displej jednoducho si ho rozložíte. Veľkosť rozloženého displeja zatiaľ vieme len o 7,3 palcov (Samsung Fold) alebo až 8 palcov (Huawei Mate X).

Vytvoriť perfektný skladací displej nie je vôbec jednoduché. Najzložitejšou položkou je kĺb v ktorom sa displej ohýba. To, či to bude plus alebo mínus si musíme počkať až si ich budú môcť kúpiť ľudia a sami to otestovať aká je životnosť alebo či je to potrebné a užitočné pre bežného užívateľa. Taktiež bude zaujímavé ako sa výrobcovia takýchto smartphonov popasujú s operačným systémom.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.