Spoločnosť Google je určite známa aj tvojej babke, ktorá na Google vyhľadáva rôzne triky na štrikovanie. A práve táto spoločnosť sa rozhodla že vypustí do sveta informácie o ich novom smartphone. Nový smartphone si budeš môcť vybrať z dvoch variánt, ktoré boli oficiálne potvrdené spoločnosťou Google. A to: Google Pixel 4 a Google Pixel 4 XL. Veľa zahraničných zdrojov potvrdilo, že smartphone bude disponovať AMOLED displayom s obnovovacou frekvenciou 90Hz, preto Google tento display nazval „Smooth Display“. Zobrazovanie obsahu a prepínanie medzi kartami by malo byť oveľa plynulejšie práve vďaka obnovovacej frekvencii 90Hz.

Rozmer obrazovky u Pixel 4 môžeš očakávať s 5,7”– palcovou uhlopriečkou 1080p+2800mAh batériou. Obrazovka je o čosi väčšia ako u predchodcu Google Pixel 3, naopak batéria je o čosi menšia. Určite by každého potešila väčšia výdrž batérie. O tom, či to Google zmení a výdrž batérie sa predĺži, sa dozvieme až pri oficiálnom predstavení smartphonu.

Model Pixel 4 XL bude mať 6,3”-palcovú uhlopriečku 1440p+ a batéria bude 3700mAh. Oproti predchodcovi (Pixel 3 XL) sa veľkosť obrazovky nemení, ale batéria dostane až o 8% väčšiu kapacitu.

Oba modely budú mať pamäť RAM s rovnakou veľkosťou 6GB, čo je o 2GB viac ako u predchádzajúcich modelov. Výkon bude mať na starosti Qualcomm Snapdragon 855. Selfie kamera by mala mať až 12 megapixelov a zadný fotoaparát len 16 megapixelov. Zadný fotoaparát doplnia o DSLR, na ktorom Google práve pracuje. O úložný priestor pre tvoje videá, fotky a hry sa postára pamäť s veľkosťou 64GB alebo 128GB. Toto všetko si vychutnáš na operačnom systéme Android 10 Q. Momentálne je k dispozícii šiesta a zároveň posledná beta verzia spomínaného Androidu 10 Q. Konečná verzia bude predstavená spolu s Google Pixel 4.

Nové funkcie pre Google Pixel 4:

Ako sme spomínali Google tiež oficiálne zverejnil dve nové funkcie. Prvá je tzv. Motion Sense, ktorá ti má zabezpečiť používanie teléfonu gestami rúk. Druhou je veľmi obľúbená funkcia Face-Unlock, ktorú si vychvaľuje nejeden vlastník iPhone novšej generácie.

Kedy očakávať dostupnosť Pixel 4 na trhu a aká bude jeho cena?

Predpokladá sa, že Google uvedie svoje smartphony niekedy v októbri tohto roku. Cena sa bude pohybovať okolo 1000€, čo je aktuálne v porovnaní s ostatnými smartphonmi na trhu vyššia cena. Dúfame, že každý kto vysolí toľko peňazí za tento smartphone neoľutuje a bude s ním spokojný.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.