PERY v zime

0
1103

Tvoje pery sú teraz v zime popraskané alebo vysušené? Dopraj im poriadnu starostlivosť s pomocou pár trikov!

 

Balzam

Základom je hydratovať a regenerovať pokožku, čo ti zabezpečí dobrý a kvalitný balzam na pery. Určite máš svoj obľúbený, len je dôležité, aby si ho používala aj viac krát za deň. Najideálnejší je ten bez trblietok, ktorý má prírodnejšie zloženie, lebo rôzne syntetické prísady pery viac zaťažujú a dlhšie im trvá, pokiaľ sa zregenerujú.

 

Pokiaľ si šikovná, môžeš si aj doma vytvoriť svoj vlastný balzam. Postačí ti na to pár ingrediencií a nejaká mini nádobka, napríklad aj z predošlého balzamu.

Na vytvorenie budeš potrebovať 2 polievkové lyžice olivového oleja, 1 čajovú lyžičku medu, 1 polievkové lyžicu včelieho vosku a pár kvapiek bio esenciálneho oleja podľa svojho výberu.

Všetko necháš rozpustiť vo vodnom kúpeli, zmiešaš a po vychladnutí môžeš naliať do pripravenej nádobky. Z toho množstva ti môže vyjsť aj viac nádobiek, záleží podľa veľkosti.

 

Pitný režim a stravovanie

Po pravidelnom premasťovaní pokožky balzamom nezabúdaj aj na výživu a hydratáciu aj zvnútra. Preto dbaj na veľa ovocia a zeleniny v strave a na pravidelný pitný režim, ktorý ovplyvňuje aj pokožku na perách.

 

Peeling

Pravidelný peeling tiež pomôže tvojej pokožke. Zbaví pery odumretých kožných buniek a dá priestor na rast nových! Okrem toho peeling prekrví pokožku a pery budú pôsobiť po tejto procedúre ako znovuzrodené.

 

Podobne ako balzam, si môžeš doma vytvoriť aj peeling. Je to veľmi jednoduché. Budeš potrebovať 1 polievkovú lyžicu kokosového oleja, rovnaké množstvo trstinového cukru a 1 čajovú lyžičku medu. Stačí zamiešať a naniesť zubnou kefkou na pery a pošúchať.

 

Pripravila: Semisa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.