Ako sa zbavíš kruhov pod očami?

0
822

Nevieš si s nimi rady? Chceš sa ich zbaviť, ale nevieš ako? Poradíme ti!

Kvalitný spánok

Dôležité je, aby si sa dobre vyspala a tvoj spánok trval aspoň 7 – 8 hodín. Ak nechceš mať kruhy pod očami, toto je začiatok boja proti ním!

Pitný režim

Dodržiavanie pitného režimu nájdeš skoro v každej rade, pretože je naozaj nevyhnutný pre zdravú a hydratovanú pokožku. Podobne je na tom aj problém s kruhmi pod očami. Iba hydratovaná pokožka ti s tým môže pomôcť.

Očný krém

Dôležitý je aj výber očného krému. Pokiaľ ťa trápia tmavé kruhy pod očami, je dobré sa pozrieť bližšie na zloženie vybraného krému. Najlepšou voľbou sú práve tie s obsahom vitamínu C.

Očné masky

Osvedčenými trikmi, ako bojovať s kruhmi pod očami, sú aj plátky vychladenej uhorky na oči, ktoré pokožku vyživia a hydratujú. Vrecká čierneho čaju vylúhované aspoň na 8 minút zase sťahujú opuch a dodávajú potrebné živiny. Veľkým pomocníkom je aj chladivá gélová maska na oči, ktorú stačí dať na chvíľu do mrazničky a potom zabezpečí cirkuláciu krvi so znížením opuchu. Pokiaľ nie si za domáce triky, môžeš si zakúpiť priamo masku na oči, ktorá je určená na kruhy pod očami. Používajú sa raz za týždeň.

Masáž a joga

Skvelou voľbou je aj masáž okolo očí. Postačí ti na to výživný za studena lisovaný olej ako napríklad argánový, jojóbový, mandľový a pod. ktorý si nanesieš na pokožku a jemne ho vklepkáš a pomasíruješ. Stačí pár minút. A na záver veľmi dobré výsledky s kruhmi pod očami dosiahneš aj napríklad s cvičením jógy, ktorá podporuje cirkuláciu krvi a uvoľňuje tvoje telo.

Pripravila: Semisa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.