Je BILLIE EILISH vegánkou?

0
2541

Vraj neje žiadne mäso a chce, aby boli vegánmi aj jej fanovia! Je to pravda?!

Billie je dosť otvorený človek, keď príde na jej súkromie a životný štýl. S médiami riešila už svoj svetonázor aj obľúbených umelcov. Čo o nej nevieš, je fakt, že si dáva pozor na to, čo konzumuje.

Billie vyrastala v rodine vegetariánov, takže nikdy nejedla maso. V roku 2014 sa rozhodla pre ešte drastickejšiu diétu a niekoľko ďalších položiek kompletne vyhodila zo svojho jedálnička! “Asi pred 4 rokmi som sa rozhodla pre vegánsku stravu. Milujem zvieratá a proste si myslím, že nemá zmysel produkovať niečo zo žijúceho zvieraťa, lebo jednoducho žije. Nechajte zvieratá na pokoji, kurnik šopa. Mám alergiu na laktózu, okrem toho, mlieko je pre vašu pokožku hrozné a moja pokožka s tým má už dosť skúseností,” odpovedala na fanovu otázku na twittri.

“Stať sa vegánom pre mňa nebolo vobec náročné, keďže som vyrastala bez masa. Takže vlastne mi nemá čo chýbať,” priznala neskor v rozhovore.

Napriek tomu, že jej rodičia bežne jedia vajíčka, med, syry a iné výrobky, ktoré sú živočíšnymi produktami, sa ich Billie rozhodla z jedálnička vyhodiť.

Billie podporuje vegánstvo, no nechce ho nikomu vnucovať. V rozhovore tiež povedala, že nemá rada, keď má niekomu hovoriť, čo má robiť alebo ako má žiť.

“Nejem mäso, pretože na to mám svoje vlastné dôvody a svoju vlastnú vieru a cestu na to, aby som zachránila čo najviac zvierat a ušetrila planétu etc. Nechcem do toho nikoho nútiť, pretože ani ja by som nechcela byť nikým nútená k tomu, aby som nejedla mäso. To ale neznamená, že sa sama nepokúsim spraviť svet lepším miestom. Vnucovať to ale nikomu nebudem,” povedala.

Billie tiež povedala, že kvoli vegánom, ktorí sa snažia svoj pohľad nanútiť ostatným, má vegánstvo nie práve najlepšiu povesť.

Hoci Billie hovorí, že svojich fanov ovplyvňovať nechce, jej posty na instagrame hovoria niečo iné. Nedávno postla hrozivé videá, na ktorých vidno necitlivé zabíjanie kráv na americkej farme.

“Vačšinou držím jazyk za zubami, pretože verím v slobodu a v to, že si každý môže robiť, jesť a povedať, čo chce. Ale keď si pozrieš tieto videá, pochopíš, čo v skutočnosti jedením masa sám podporuješ. Ješ bytosti, ktoré sú doslova utýrané len pre tvoje potešenie. Je mi ťa ľúto. Chápem, že mäso asi chutí dobre a viem, že si možno povieš, že sa nič nezmení, ak prestaneš. Ale to je ignorantské a hlúpe. Ak máš aspoň polku mozgu, chápeš, že každý ďalší človek sa ráta. Maj rozum.”


Pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.