Ako byť fit

0
933

Každá z nás túži po dokonalej postavičke. Avšak niekedy musíme zabojovať, aby sme takú získali! Poradíme ti pár krokov, ako sa dostať do formy

Daj si cieľ!

Keď chceš začať, mala by si si stanoviť cieľ. Túžiš po spevnení alebo schudnutí? So stanoveným cieľom sa ti to bude zvládať ľahšie!

Pomaly ďalej zájdeš!

Známe heslo, ktoré platí aj tu! Ak sa rozhodneš pre cvičenie a úpravu stravy, určite sa do toho nevrhaj vo veľkom. Namiesto toho, aby si sa na celý týždeň zatvorila do posilky a pila iba nejaký kokteil na chudnutie, skús zdravšiu verziu. Začni cvičiť doma po 10 -15 minút a postupne pridávaj aj posilku a zvyšuj svoje tempo. Kokteily na chudnutie ponechaj v obchode a radšej uprav svoju stravu. Stačí povyhadzovať veľa sladkých, mastných a presolených jedál. Určite pocítiš zmenu!

Namotivuj sa!

Bez dobrej motivácie chudnutie nebýva veľmi úspešné. Preto si kúp nejaký kus oblečenia, ktorý ti je o číslo menšie, alebo sa odváž na váhe, prípadne sa pomeraj. Je jedno, aký spôsob zvolíš, dôležité je sa po úspechu odmeniť. Môžeš si niečo kúpiť alebo si dať niečo sladké, čo si si odopierala. Zaručene to funguje!

Nápomocné appky!

Ak nevieš, ako chudnúť alebo spevniť svoje telo a tréner pre teba nie je dobrá voľba, môžeš si vyskúšať appky v tvojom smartfóne. Veľa ich je užitočných, kde si môžeš zapísať jedlo, zaznamenávať pitný režim, svoje merania a taktiež ti ponúkajú cvičebný tréning na každý deň.

Smiech!

A na záver to najdôležitejšie – všetko to rob s radosťou a zábavou! Bez toho by to nemalo význam!

Pripravila: Semisa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.