Uč sa lepšie (a rýchlejšie)

0
739
Teenage Student Studying Hard --- Image by © Randy Faris/Corbis

Začína sa škola a teba opäť čaká kopec domácich úloh, projektov, písomiek a učenia sa. Ako na to, keďže po dvoch mesiacoch voľna sa ti do toho vôbec nechce?

  • Pracuj chytrejšie, nie dlhšie

Pozerať sa na otvorenú učebnicu biológie od tretej poobede do desiatej večer ešte nikomu nepomohlo. Namiesto dlhých hodín strávených nad úlohami si učenie sa rozdeľ na kratšie, polhodinové bloky a po každom bloku si daj zaslúženú desaťminútovú pauzu.

  • Schovaj svoj telefón

Neustále čekovať notifikácie, emaily, skrolovať Facebookom alebo pozerať, čo je nové na Instagrame dokáže zabiť aj tú najsilnejšiu motiváciu spraviť si domáce úlohy. Namiesto toho svoj telefón pekne schovaj do zásuvky alebo ho nechaj v inej izbe, až kým nebudeš mať hotovo.

  • Odmeň sa

A možno ti ako motivácia bude stačiť malá odmena na záver. Ak si spravíš úlohu z matiky za 25 minút, budeš si môcť pozrieť nové video, ktoré práve zverejnila Beyonce. Alebo ak sa ti podarí odpovedať na všetky otázky z domáceho testu správne, spravíš si novú manikúru. S krásnou odmenou na konci ti to určite pôjde lepšie. 

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.