Lanu Del Rey donútili zrušiť koncert

0
696

Ešte pred pár dňami svoje vystúpenie obhajovala.

Aktivisti z hnutia Bojkot donútili Lanu Del Rey, aby zrušila svoj koncert v Izraeli. Je to podľa nich jeden z nenásilných spôsobov, ako upozorniť na palestínsky problém. Podľa Izraela sa však za ním ukrýva snaha poškodiť alebo zničiť židovský štát.

Lana mala ako headlinerka vystúpiť na miestnom festivale Meteor. Keď ju pred niekoľkými dňami vyzývali ľudia z Bojkotu, aby koncert zrušila, odmietla to. “Vystúpenie v Tel Avive nie je politickým stanoviskom a nedá sa považovať za súhlas s politikou tej krajiny. Podobne ako akékoľvek vystúpenie tu v Kalifornii neznamená, že moje názory sú v zhode s našou aktuálnou vládou a jej často neľudskými činmi,” napísala vtedy Lana. Dnes je ale všetko inak a svoje vystúpenie nakoniec predsa len zrušila. Aktivistom z Bojkotu sa tak opäť podarilo docieliť, aby niekto prerušil spoluprácu s Izraelom a palestínsky a izraelskí fanúšikovia si kvôli tomu nevychutnajú Lanu naživo.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.