Dnes v kinách štartujú noví TRANSFORMÉRI!

0
253

TRANSFORMERS: Monštrá sa prebúdzajú

Premiéra 8. júna

Do kín prochádza v poradí už siedmy film v populárnej sérii Transformerov TRANSFORMERS: Monštrá sa prebúdzajú, ktorý dejovo nadväzuje na úspešný spin-off série Bumblebee! Vrátime sa späť v čase do roku 1994, kedy sa dvaja archeológovia z Brooklynu ocitnú v centre sporu medzi frakciami Transformerov!

Režisér Steven Caple Jr. okrem stálic v podobe Optimus Prime, Bumblebee či Megatrona predstaví aj celkom nové monštrá! Film je totiž inšpirovaný predlohou Transformers: Beast Wars, v ktorej Transformeri nenaberajú podobu dopravných prostriedkov a bojových strojov, ale zvierat monštruóznych rozmerov. Novou hrozbou budú Terrorconovia, ktorí budú bojovať po boku Predaconov, ďalšej novej „frakcii“ univerza Transformerov!

Píše sa rok 1994 a dvojica archeológov kopne počas jednej dobrodružnej výpravy do prastarého osieho hniezda. Nastráva boj medzi tromi frakciami! Na jednej strane stoja dobráci po vzore Autobotov – Maximalovia, ktorých vedie Optimus Primal. Na druhej strane barikády stoja Predaconovia, odvekí nepriatelia Maximalov. Je tu však ešte väčšia hrozba ako súboj dvoch odvekých rivalov – mŕtvi roboti Terraconovia!

HRAJÚ: Anthony Ramos, Dominique Fishback, Domenic Di Rosa, Ron Perlman, Luna Lauren Velez, Peter Cullen a ďalší.

– Do hlavnej úlohy obsadil režisér menej známeho Anthonyho Ramosa (31), ktorý sa zaskvel v muzikáli Hamilton a okrem neho uvidíme napríklad aj hviezdu Hry o tróny – Petera Dinklagea!

– Rozpočet filmu sa vyšplhal na 200 miliónov! Prvých šesť filmov vynieslo štúdiu Paramount takmer 5 miliárd dolárov!

– Štúdio pripravuje už ôsmych Transformerov, ktorí by mali do kín prísť budúci rok!

– Časť deja je inšpirovaná TV seriálom Beast Wars: Transformers, v ktorom vystupujú potomkovia Autobotov a Decdepticonov, Maximalovia aj Predaconovia, ktorí sa premieňajú na rôzne zvieratá a tvory!

– Hlavné natráčanie prebiehalo od začiatku júna do konca októbra 2021. Točilo sa aj v New Yorku a Los Angeles, na Islande, v Kanade, ale aj v Londýne a v ruinách Machu Picchu v Peru!

– Herci Anthony Ramos a Dominique Fishback si museli pred natáčaním spraviť vodičský preukaz!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.