Škola je síce v živote veľmi dôležitá, no nie vždy platí, že bez nej budete nikto a nič nedokážete. Dôkazom toho sú niektoré celebrity, ktoré školu nedokončili a namiesto toho sa sústredili na svoju kariéru. A oplatilo sa. Ty na to ale ani nepomysli a po prečítaní tohto článku sa bež pozrieť do učebníc.

Johnny Depp
To, že si treba ísť za svojim snom zobral 15-ročný Johnny Depp vážne – vykašľal sa na školu a snažil sa o to stať sa slávnym rockovým spevákom. Založil skupinu The Kids, ktorá ale nestihla vydať ani jeden album a rozpadla sa. Neskôr Nicolas Cage objavil jeho herecký talent a Johnny teraz patrí medzi Áčkových hercov – aj keď nemá dokončenú školu.

Jennifer Lawrence
V súčasnosti jedna z najlepších herečiek sveta, Jennifer Lawrence, odišla zo školy ako 14-ročná. Zápasila v nej totiž s veľa problémami a keďže už mala rozbehnutú hereckú kariéru, rozhodla sa v nej pokračovať a do školy nechodiť. Podľa jej slov jej stačilo, že sa sebavzdeláva.

Harry Styles
Keď mal Harry 16 rokov, musel kvôli X-Factoru prerušiť štúdium na strednej a ako súčasť One Direction sa do nej už nikdy nevrátil. A vlastne ani nemusel. Veď teraz žne úspechy po celom svete.

Ed Sheeran
Keď otec Eda Sheerana zorganizoval výstavu o svojom synovi, verejnosť sa dozvedela, že Ed odišiel zo školy vo svojich šestnástich. Urobil tak po tom, čo bol požiadaný skupinou Just Jack, aby bol predskokanom na ich turné. Týmto sa jeho školské časy úplne skončili.

Katy Perry
Školskú dochádzku prerušila Katy Perry ako 15-ročná. Dôvodom bol jej sen stať sa speváčkou a tiež pre to, že jej rodičia sa často sťahovali a školy často musela striedať. Nikdy sa na vzdelávanie nechcela úplne vykašľať a preto absolvovala domáce štúdium. “Teraz mám už po 30tke a stále ma zaujíma veľa vecí. Keď som na turné, milujem chodiť do múzeí a nasávať rôzne kulturné informácie,” vyjadrila sa.

Noah Centineo
Po tom, čo sa Noah Centineo dostal v škole do problémov kvôli veľkému počtu vymeškaných hodín, dal škole zbohom. Dôvodom vymeškaných hodín bolo neustále absolvovanie kastingov, čo nakoniec aj malo zmysel. “Nebol som ten typ poctivého školáka. Vedel som, že chcem byť hercom a že nikdy zo mňa nebude matematik alebo profesor,” povedal. Noah sa aj napriek tomu naďalej vzdelával vďaka nezávislému študijnému programu.

Rihanna
V rovnakom veku ako Harry Styles sa na školu vykašľala Rihanna a z rodného Barbadosu odišla do Ameriky, kde podpísala nahrávaciu zmluvu a odštartovala svoju megaúspešnú kariéru. Čo tam po škole, keď zarábaš milióny, že Riri?!

Daniel Radcliffe
Mal 17 rokov, keď sa Daniel Radcliffe rozhodol odísť zo školy a sústrediť sa na svoju hereckú kariéru. “Viem, že ak by som ostal na škole, moja sebadôvera by bola niektorými učiteľmi úplne zničená,” myslí si Daniel, ktorému sa odchod zo školy oplatil a aj keď nemá maturitu, žije si svoj herecký sen.

Avril Lavigne
Krátko pred dovŕšením dospelosti dostala Avril Lavigne ponuku podpísať nahrávaciu zmluvu a tak dala strednej škole stopku. Začala robiť hudbu profesionálne a v tomto priemysle sa uchytila tak, že už sa do školy vrátiť nemusela. “Mala som absolvovať domáce štúdium, mala som knihy aj všetko potrebné, ale nedala som to,” povedala.

Niall Horan
Rovnako ako Harry, aj Niall odišiel zo školy predčasne kvôli X-Factoru a One Direction. V knihe Who We Are priznal, že ľutuje, že nedokončil školu. “Kvôli X-Factoru a One Direction som mal krátke detstvo. Nikdy som nemal šancu dokončiť školu a urobiť skúšky,” povedal. Zvyšní členovia 1D, Zayn, Liam a Louis stihli zmaturovať.

Robert Downey Jr.
Robert Downey Jr. nebol nikdy dobrým žiakom a aj keď naňho otec tlačil, aby si školu dokončil, Robert z nej odišiel vo svojich 15. Na čas odišiel študovať do Londýna klasický balet, kde začal mať problémy s alkoholom a drogami až tak, že ho po troch mesiacoch museli zo školy vyhodiť. Vrátil sa do USA a vydal sa na školu v Santa Monike, kde však vydržal iba rok, pokiaľ ho nevyhodili.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.