Keď príde reč na najväčšie girlbands, určite si spomenieš na Spice Girls, Sugababes, The Pussycat Dolls či Destiny’s Child. Všetky sú však dnes už minulosťou a pomyselné železo po nich prebrali nové tváre, prevažne z Južnej Kórei! O kom je reč?

4-členná kapela LITTLE MIX z Anglicka vznikla ešte v roku 2011 vďaka súťaži X-Factor! Odvtedy sa členky Jesy Nelson, Jade Thirlwall, Perrie Edwards a Leigh-Anne Pinnock prebojovali až na pomyselný hudobný vrchol — spoločne nahrali 6 albumov a práve ten šiesty s názvom CONFETTI sa stal v UK totálnym bestsellerom! Baby v novembri 2021 opustila Jesy, medzitým stihli ešte vydať štúdiovku BETWEEN US, absolvovať rozlúčkové turné a ohlásiť pauzu od spoločných projektov! 

Kórejčkanky Jisoo, Jennie, Rosé a Lisa poznáš ako BLACKPINK! Baby sú na scéne od roku 2016 a odvtedy dokazujú, že sú nepokorenou k-pop babskou senzáciou! Blackpink medzičasom stihli kolaborácie s takými menami ako Lady Gaga, Selena Gomez či Dua Lipa! Čo majú baby nové, sa dočítaš aj v novom čísle Kamoša!

Babská k-popová senzácia TWICE, zložená z Nayeon, Jeongyeon, Momo, Sana, Jihyo, Mina, Dahyun, Chaeyoung a Tzuyu, si od roku 2015 získala srdcia stoviek tisíc fanov z celého sveta! Baby majú za sebou vypredané americké turné a šušká sa, že by čoskoro mohli vystúpiť aj u nás v Európe!

Do popredia sa derie aj ďalšie k-popové kvarteto, ktoré si hovorí RED VELVET! Kapela vznikla pred 8 rokmi a už ich prvý singel HAPPINESS zaznamenal svetový úspech! Baby Irene, Seulgi, Wendy a Yeri sú odhodlané dobyť po ázijskom trhu aj ten svetový! 

Americké kvarteto FIFTH HARMONY dala dokopy talentová šouka X-Factor ešte v roku 2012, ich legendary songy WORTH IT či WORK FROM HOME nemôžeš nepoznať! Pikoškou je, že súčasťou kapely bola do zimy 2016 aj talentovaná Camilla Cabello, ktorá baby opustila! Ally, Normani, Lauren a Dinah potom v marci 2018 ohlásili pauzu od spoločných projektov a odvtedy sa vydali na sólovú umeleckú dráhu! Zatiaľ nič nenasvedčuje tomu, že by sme sa mali dočkať reunionu v akejkoľvek forme. Škoda!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.