Očakávaná fantasy pecka má ašpirovať na novú Hry o tróny či Zaklínača! O čom bude?

O čom to bude? V roku 1916 je Morpheus, Kráľ snov a jeden zo siedmych Nekonečných, zajatý v okultnom rituáli. Zo zajatia však po viac ako sto rokoch uteká a vydáva sa obnoviť poriadok vo svojom kráľovstve Snov! 

Príbeh Sadmana tak sleduje Kráľa snov, ktorý cestuje naprieč zdanlivo nekonečnou dimenziou uchovávajúcou sny všetkých bytostí, ktoré kedy existovali — bohov, démonov alebo len obyčajných ľudí.

Problém je v tom, že tento stručný popis ani zďaleka nevystihuje všetky žánre a príbehy, ktoré táto komiksová séria obsahuje. A to je presne dôvod, prečo tvorcom tak dlho trvalo prísť na to, ako vlastne komiks pretaviť do seriálovej verzie. 

Sandmanovi sa pred rokmi upísal herec a režisér Joseph Gordon-Levitt, ktorý však z projektu vycúval. Po rokoch neúspešných pokusov dostať komiks na plátna kín či na televízne obrazovky naň kúpil práva v roku 2019 Netflix — a fanovia sa konečne dočkali!

Oddnes nájdeš na streame 1. sériu s 10 časťami (a podľa všetkého sa dočkáme aj ďalšej)!

Natáčanie Sandmana prebehlo prebehlo od októbra 2020 do augusta 2021 prevažne vo Veľkej Británii. Producenti seroš opisujú ako „bohatý mix modernej mytológie a temnej fantasy, v ktorej sa prepletá súčasná fikcia, historická dráma a moderná legenda.“ 

Prvú epizódu napísal sám autor komiksovej predlohy Neil Gaiman a vieme aj to, že 1. séria zhrnie prvých 8 komiksov zo série Sandman. Tvorcovia tiež hovoria, že ide o najdrahší seroš z produkcie DC Enterntainment! 

Hlavnú postavu ináč stvárnil britský herec Tom Sturridge, pre ktorého ide o prelomovú úlohu! 

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.