Sú sexi a veľmi osobní. Kto?

0
871

What About US je nová česká chlapčenská skupina a my ich milujeme. Nielen, že sú priamo na „zožranie“, ale robia hudbu, ktorá nás absolútne dostáva.  Je o pocitoch a naviac šialene chytľavá. Zistili sme, čo chlapcov k tvorbe inšpiruje, aj kedy chystajú prvý album!

Hudba, kamarátstvo a spoločné rebelantstvo

Boy band What About US tvorí Prokop Bílek (18), David Marek (19), Jakub Pokorný (24) a Lukáš Hyka (21). Na rozdiel napríklad od One Direction, s ktorými ich fanúšikovia často zrovnávajú, skupinu nezaložila castingová agentúra, ani komerčná produkčná spoločnosť, ale dali sa dohromady sami.

S nápadom prišiel Jakub „ Vedel som, že by som vystupoval radšej s nejakou partou, než sám“.  Začal preto hľadať kamarátov, ktorí by do toho išli s ním. Vyplatilo sa a vznikla What About US.

Osobné ciele chlapcov sa síce líšia, ale na jednom sa zhodnú : „Chceme stáť na pódiu a nabíjať ľudí pozitívnou energiou. Inšpirovať ich, aby si stáli za svojimi snami. Veríme, že život nie je len o tom vyštudovať, nájsť si prácu niekde v kancelárii a zostať tam až do smrti.

S týmto rebelantstvom rozhodne súhlasíme !

Úspech slávila už prvá pesnička

Že im to spolu nielen pristane, ale aj hudobne funguje, dokazuje debutový singl Jako hvězdy. Klip už na YouTube videli desiatky tisíc ľudí. Text i hudbu si napísali chlapci väčšinou sami, ako skoro u všetkých songov. „V piesňach sa odrážame od reálnych pocitov, z ktorých sa potrebujeme vypísať“, hovorí o inšpirácii Jakub. Ako vyzerá zákulisie vzniku piesní zistíš na Instagrame What About Us.

Kamarátstvo a hudobné nadšenie, ktoré ich spojuje, z WAU priamo kričí. Tvorbu si maximálne užívajú, aj keď to vraj nie je vždy easy, ako prezradil Prokop. „Klip K hvězdám sme natáčali mimo iného na streche jedného paneláku v Prahe na Letnej. Sú z toho super zábery, ale boli sme bez istenia blízko okraja, tak sme stáli v poradí, v akom máme strach z výšok. Nebola to pre mňa moc príjemná lokácia.

Pusť si video k piesni Jako hvězdy a presvedč sa, že sa natáčanie na streche vyplatilo :    https://youtu.be/jiBbuzRZtwA

Nové album WAU plánuje ešte tento rok. Bude veľmi osobné

Teraz  What About US pracujú na prvej platni. „Väčšinu máme napísané a nahrávame, ako sa len dá. Snáď ju stihneme vydať ešte tento rok. Názov chlapci zatiaľ neprezradili, ale rozhodne sa máme na čo tešiť. „Nenechali sme si napísať nič komerčného. Chceme byť autentickí hneď od začiatku. Lukáš tiež naznačil, že sa budeme radovať a možno tiež si aj poplačeme. „Väčšina piesní vychádza z veľkých emócii, ktoré máme na začiatku, alebo na konci nejakej lásky. Alebo keď s niekým nemôžeme byť“.

Dočkáme sa aj koncertu na Slovensku

Máme po vydaní albumu čakať turné ? Podľa všetkého rozhodne. Niekoľko úspešných vystúpení v Čechách  majú už What About US za sebou a plánujú ďalšie. Na otázku, či sa chystajú hrať tiež na Slovensku, odpovedajú jasne. „Určite chceme koncertovať v zahraničí a Slovensko je na prvom mieste. Zatiaľ ale nevieme kedy. Záleží tiež na fanúšikoch, či nás tam budú chcieť,smeje sa David.

My veríme, že ich tu fans chcú už teraz, a tešíme sa na nové pesničky, ktoré budú určite zase totálna bomba.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.