Už viac ako rok bojujeme s nebezpečenstvom menom koronavírus. Všetko zlé je ale vždy na niečo dobré a inak to nie je ani v prípade pandémiu COVID-19. Nezisková organizácia British Recorded Music Industry urobila výskum, v ktorom sa zamerala na obyvateľov Anglicka v súvislosti s počúvanosťou hudby. Výsledky hovoria o tom, že behom sociálnej izolácie až 28% opýtaných uviedlo, že začali viac počúvať hudbu. Takmer polovica z týchto ľudí je vo veku 16 – 24 rokov.

Prečo to tak je? Najčastejším dôvodom je podľa respondentov skutočnosť, že im hudba zlepšuje náladu v ťažkých časoch. 42% ľudí tvrdilo, že im hudba pomáha pri odpočívaní alebo zaspávaní. 94% opýtaných potvrdilo, že im hudba slúži ako prostriedok prispievajúci k ich duševnej pohode. “Hudba má veľa výhod, medzi ktoré patrí zlepšovanie nálady a podpora pocitu pohody. Nový výskum tiež zdôrazňuje, akou životne dôležitou vecou sa hudba behom lockdownu stala. Inšpiruje nás, ukľudňuje nás a jej sila, spočívajúca v zlepšovaní života, nebola zrejme nikdy tak výrazná ako teraz,” uviedol Geoff Taylor z British Recorded Music Industry. A čo ty? Počúvaš v tomto období hudbu viac?

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.