Dva a pol roka po tom, čo sa na sólo skladby dala Jennie, prichádza so svojim mini sólo albumom aj Rosé. Reč je o babách z BLACKPINK, no v tomto článku sa budeme venovať Rosé, ktorá má za sebou čerstvo vydaný prvý sólo album. Ako sme v úvode spomínali, ide naozaj o mini albáč, ktorý obsahuje len dva songy – oba v štúdiovej aj inštrumentálnej verzii.

Kým prvý z nich, Gone, predstavila Rosé fanúšikom počas virtuálneho vystúpenia ešte koncom januára, úvodný albumový singel On The Ground vydala až teraz. Novinku, ktorá sa nesie v štýle elektropopu, doplnila aj o klip, ktorý je naozaj premakaný a plný špeciálnych efektov.

Samotná skladba je, rovnako ako Gone, kompletne celá v angličtine, čím má väčšie šance na úspech. A toho sa už Rosé, krátko po vydaní albumu R, dočkala. 4 dni od spustenia predobjednávok si jej sólo dosku kúpilo takmer pol milióna ľudí, čo z neho robí najpredávanejší singlový album sólovej kórejskej ženskej umelkyne. Singel On The Ground mal za prvých 24 hodín od zverejnenia bezmála 40 miliónov videní a v iTunes sa dostal na prvú priečku vo viac ako 50 krajinách sveta. Okrem toho len dva dni po vydaní si v Číne kúpilo jeho digitálnu verziu viac než milión ľudí.

Čo sa týka albumu R, ten vyšiel oficiálne v digitálnej verzii 12. marca 2021 a vo fyzickej sa na pulty obchodov dostane 16. marca 2021. Podľa Rosé jeho názov nesymbolizuje len prvé písmeno jej mena, ale aj nový začiatok pre ňu, ako pre sólovú umelkyňu.

POZOR! K-Popu sa vo veľkom venujeme aj v aktuálnom dvojčísle Kamaráta, kúpiš práve teraz!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.