Máš chuť postnúť na sociálne siete nejakú svoju fotku, ale nevieš, ako sa na nej tváriť, v akej byť polohe a z akého uhlu ju fotiť? Prinášame ti tipy na TOP 10 typov selfiečiek, ktoré využívajú aj celebs.

Duckface by Zendaya

1. Duckface
Duckface je klasika, ktorá vyzerá na fotke takmer vždy dobre. Aj keď niektorí ľudia považujú duckface za hlúpu a nelichotivú pózu, stále patrí medzi najpoužívanejšie výrazy na fotkách a Instagram je duckfaceami zaplavený. Tak našpúľ pery!

Slnečná selfie by Yara Shahidi

2. Slnečná selfie
Táto selfie sa dá urobiť iba v situáciách mimoriadne dobrého osvetlenia. Keď slnko krásne žiari, pozri sa doňho a foť! Tvoja fotka s peknou, rozžiarenou tvárou na Instagrame vynikne.

Rybí pohľad by Selena Gomez

3. Rybí pohľad
Selfie na štýl rybieho pohľadu je veľmi obľúbeným druhom fotky hlavne u celebrít. Základom tejto fotky sú pootvorené ústa. Keď k tomu pridáš zvodný pohľad, fotka ako z obálky módneho časopisu je na svete.

Kissy face by Vanessa Hudgens

4. Kissyface
Kissyface je staršou sestrou duckface a dievčatá ju pri fotení používajú od kedy vznikli foťáky. Je to milá póza, z ktorej vyžaruje pozitivita a šťastie a zvýrazňuje lícne kosti.

Znudená selfie by Sofia Richie

5. Znudená selfie
Ak už fakt nemáš čo robiť a si totálne znudená, nemáš inú možnosť, ako zabiť čas fotením selfie. Vtedy vzniká obľúbená znudená selfie, ktorá je často nenásilná a nepôsobí umelo.

Zdvihnuté obočie by Kylie Jenner

6. Zdvihnuté obočie
Táto póza patrí medzi obľúbené najmä u Kylie Jenner. Keď na fotke dvihneš obočie (len jedno), dosiahneš asymetrický vzhľad, zvýrazníš tvar svojho obočia a opticky sa ti zväčší oko. Jemne nahnutá hlava je pri tomto type selfie čerešničkou na torte.

Smile by Demi Lovato

7. Smile
Jednoduchá, milá, sladká a vkusná – takúto fotku docieliš jemným úsmevom, pri ktorom ale neotváraj ústa! A mysli na to, že jednu z hlavných úloh zohrávajú aj oči.

Bedfie by Zendaya

8. Bedfie
Slovo bedie vzniklo spojením slova bed, teda posteľ, a slova selfie. Logicky teda ide o fotku zhotovenú v posteli. Pozor! Nie každý vyzerá na fotke z tohto uhla dobre. Ale ak to tak cítiš, vyskúšaj bedfie a možno sa do nej zamiluješ.

Pazúr by Khloé Kardashian

9. Pazúr
Možno to znie trochu strašidelne, ale neboj sa. Takýto názov má selfie, pri ktorej jediná vec, ktorú musíš dodržať, je mať ruku niekde blízko tváre. A cvak! Na takejto fotke vynikne okrem tvojej tváre aj tvoja manikúra a prstene.

Sparrowface by Bella Thorne

10. Sparrowface
Ak chceš na fotke vyzerať nevinne ako dieťa, sparrowface je tu pre teba. Základom tejto fotky je nasnímať svoju tvár zblízka, široko otvoriť oči a jemne pootvoriť ústa. A je to!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.