Všetci vieme, ako stresujúca môže byť snaha o dokonalosť. A teraz si predstav, že ťa sláva prepadne vo veľmi mladom veku. Koľko tlaku budeš cítiť od fanov a médii, aby si vyzeral/a tiptop? Tieto celebs o tom vedia svoje. 

Billie Eilish priznala, že sa najťažšie chvíle prežívala vo vzťahu so svojím telom, keď mala 12 a začala tancovať. “Necítila som sa sebaisto. Nemala som žiadne sebavedomie. Nemohla som sa rozprávať s deckami a proste byť normálna. Keď tancuješ, zvyčajne máš na sebe minimum oblečka. Nikdy som sa v takomto type oblečenia necítila komfortne a vždy som mala v hlave, ako vyzerám. To bol vrchol môjho strachu. Nemohla som sa na seba pozerať v zrkadle a nenávidela som svoje telo.”

Sam Smith si vylial srdce na instagrame: “Konečne sa môžem slniť bez trička. Celý život som strávil tým, že som svoje telo skrýval pred slnkom. Minulý rok som sa konečne ponoril do svetla a viac to neriešim. Nenechaj nikoho a nič, aby ti nedoprial tento nežný bozk od slnka, jasan?”

Dove Cameron priznala, že sa kvôli svojmu telu sama týrala. “Roky som mala problémy so stravovaním a spávala som len 2-3 hodiny denne,” priznla. “Pred dvoma rokmi som úplne vyhorela. Zistila som, že mám v sebe kopec spúšťačov a musím sa s nimi zmieriť. Kým máš okolo seba rodičov, hlavne mamku, vždy vieš, čo potrebuješ. Nikedy chvíľu trvá, kým sa staneš takým človekom, akým máš byť.”

Camila Mendes priznala, že v minulosti prekonala bulímiu. “Začalo to na strednej a pokračovalo na výške. Potom sa mi to vrátilo, keď som začala točiť. Bola som posadnutá samou sebou a tým, ako vyzerám na kamere. Mala som k jedlu veľmi emocionálny vzťah, bála som sa jesť, dokonca aj zdravo. Do detailov som študovala, čo jem, a vždy som mala výčitky.”

S poruchou stravovania má skúsenosť aj Lana Condor. “Viem, aké je to, nemať rada vlastné telo a nevedieť doceniť jedlo. Myslím, že prišiel čas, aby sme sa zmierili sami so sebou a s realitou. Musíš jesť. Musíš prestať myslieť na to, že istý tvar tela je dokonalý, pretože to jednoducho nie je pravda.”

Demi Lovato má za sebou bulímiu, ktorú prekonala ako 18-ročná vďaka pobytu v špecializovanom centre. “Mala som dni, ktoré som celé preležala v posteli len preto, že som sa hanbila za svoje telo. Je to boj, ktorý musím zvládnuť až do konca svojho života. Dnes viem, že mám k dispozícii obmedzený čas… a nechcem ho premrhať.”

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.