Včera večer sa v New Yorku udeľovali ceny MTV Video Music Awards 2020. Kvôli pandémii koronavírusu sa show neuskutočnila vo veľkej hale, ale menšie pódiá boli rozmiestnené po celom meste. Tohtoročné MTV VMAs ovládla Lady Gaga, ktorá získala hneď 5 cien.

Medzi nimi aj špeciálnu cenu Tricon Award za jej prínos v oblasti hudby, módy a aktivizmu. “To pre mňa znamená viac, než si pravdepodobne myslíte. Tento rok nie je pre mnohých ľudí ľahký. Čo však vidím vo svete, je veľké víťazstvo odvahy. Len preto, že sme teraz rozdelení, kultúra sa zdá byť menej živá, no viem, že sa blíži jej znovuzrodenie,” povedala Gaga pri preberaní špeciálneho ocenenia a ľudí vyzvala, aby nosili rúška, pretože je to znak rešpektu.

Lady Gaga & Ariana Grande

Videom roka sa stal klip The Weeknda k singlu Blinding Lights a bodovali aj Ariana Grande a BTS, ktorí si odniesli po štyri ceny. Počas večera, ktorý moderovala Keke Palmer, vystúpili CNCO a Maluma, Ariana Grande, Lady Gaga, BTS, The Weeknd, The Black Eyed Peas, Miley Cyrus a Doja Cat. Fotky z galavečera a zoznam víťazov nájdeš nižšie.

WINNERS:

Video roka:
The Weeknd – Blinding Lights

Skladba roka:
Lady Gaga a Ariana Grande – Rain On Me

Najlepšia spolupráca:
Lady Gaga a Ariana Grande – Rain On Me

Umelec roka:
Lady Gaga

Najlepší K-Pop:
BTS – On

Najlepší hip-hop:
Megan Thee Stallion – Savage

Najlepší rock:
Coldplay – Orphans

Najlepšia alternatíva:
Machine Gun Kelly – Bloody Valentine

Najlepšie R’n’B:
The Weeknd – Blinding Lights

Najlepšie video vytvorené z domu:
Ariana Grande & Justin Bieber – Stuck with U

Najlepšia skupina:
BTS

Skladba leta:
BLACKPINK – How You Like That

Najlepšie vystúpenie v karanténe:
CNCO – Unplugged At Home

Najlepší nováčik:
Doja Cat

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.