Viac ako 100 umelcov a celebrít včera vystúpilo na virtuálnom koncerte One World: Together At Home. 8-hodinový program zorganizovala mimovládna organizácia Global Citizen v spolupráci so Svetovou zdravotníckou organizáciou (WHO) na podporu osôb nakazených koronavírusom a ľudí v prvej línii.

Pomocnú ruku podala organizáciám pri zastrešovaní tohto podujatia Lady Gaga, ktorá bola tiež jednou z vystupujúcich. Okrem nej zo svojich domovov vystúpili aj mená ako Billie Eilish, Taylor Swift, Maluma, Shawn Mendes s Camilou Cabello, Niall Horan, Jennifer Lopez, Ellie Goulding, Sam Smith, The Rolling Stones vo svojej kompletnej zostave a desiatky ďalších hudobníkov.

Počas programu sa ľuďom prihovorili aj Beckhamovci, speváčka Beyoncé, modelka Heidi Klum, televízne osobnosti Jimmy Fallon a Oprah Winfrey či herci Matthew McCounaghey, Samuel L. Jackson, Sarah Jessica Parker a ďalší.

“Možno musíme byť v týchto chvíľach od seba fyzicky vzdialení, no napriek tomu sa môžeme virtuálne stretnúť, aby sme si užili skvelú hudbu. One World: Together at Home  predstavuje silnú ukážku solidarity proti spoločnej hrozbe,“ povedal generálny riaditeľ svetovej zdravotníckej organizácie WHO, Dr. Tedros Adhanom Ghebreyesu. Global Citizen ohlásila show za úspešnú a pomoc proti koronavírusu vyzbierala 127,9 milióna dolárov.

One World: Together At Home si môžeš pozrieť tu:

Mnoho zo spomínaných hviezd nájdeš aj v našom aktuálnom vydaní Kamarát Poster a tiež v aprílovom Kamošovi!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.