Sony predstavilo technické špecifikácie pre prichádzajúcu novinku PlayStation 5, avšak dizajn novej mašiny nám akosi zabudli ukázať. Posledné dni sa čoraz viac porovnávajú konzoly rivalov a to Sony a Microsoft. Technické špecifikácie PS5

CPU: AMD Zen 2 s 8-jadrami – 3.5GHz
GPU: 10.28 TFLOPs, 36 CUs – 2.23GHz
GPU architektúra: Custom RDNA 2
RAM: 16GB GDDR6 / 256-bit – 448GB/s
SSD: Custom 825GB SSD – 5.5GB/s
Rozšíriteľný port: NVMe SSD slot Externý disk: USB HDD support (iba PS4 hry)
Optická mechanika: 4K UHD Blu-ray.
Čo sa týka ovládačov, a to konkretne nových Dualshock 5 nebude o nič iný ako Dualshock 4. Zmení sa odpor analógových páčok, ktorý sa bude meniť pri rôznych úkonoch v hre. Staré a čoraz viac vyraďované HDD sa vymení za NVMe SSD, ktoré bude mať prenosovú rýchlosť dát až 5.5 GB/s, čo môžeme označiť za luxus medzi SSD, ale žiaľ len s 825 GB kapacitou.

PS5 dostane 16 GB RAM pamäte, čo si my osobne myslíme, že je málo ak predpokladáme, že uvedenie dalšej generácie „PS6“ bude o 7 rokov. Podľa nás 32 GB pre PS5 by mala byť prioritou, čo sa týka hrania v budúcnosti. Taktiež je možné že Sony vydá PRO verziu ako to bolo aj pri PS4 s vyšším výkonom. Mozog PS5 bude mať 8 jadier s frekvenciou limitovanou na 3.5GHz. To znamená, že bude variabliná a nepôjde na plný výkon. Vývojari si dali pozor aj na lepšie chladanie a hlučnosť. Grafická karta sklamala mnoho hráčov nie preto, že by to bol nejaký trash ale dosahuje kvality ako je to u konkurencie Xbox Series X. Dobrou správou je aj spätná kompatibilita, ktorá bude zo začiatku limitovaná a to len prvých 100 hier, ktoré boli najpredávanejšie na predošlých konzolách a vraj neskôr aj niečo okolo 4000 hier. Cena by sa podľa odhadov mala pohybovať okolo 400-600€.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.