V utorok, 24.septembra, na podujatí State of Play sme sa dozvedeli niečo viac o najočakávanejšej novinke budúceho roka, The Last Of Us Part 2. V porovnaní s predchádzajúcim dielom sa atmosféra celej hry zachová, čo bolo aj zámerom tvorcov. Hra dostane nové upgrady ako craftenie, detailnejšie upgradeovanie zbraní, prerobený systém zručností a veľa ďalšieho. Emotívny príbeh, akčné momenty a atmosféra strachu o život ti zaistí pocit akoby si bol naozaj súčasťou hry. Určite príjemnou správou je že aj obľúbenec nadšencov tejto hry sa vráti do príbehu. Či bude možné za Joela aj hrať zatiaľ nieje ešte oficiálne potvrdené.

Asi najväčšou novinkou je, že tvorcovia pridali do hry psov, ktorí majú schopnosť vycítiť ťa podľa pachovej stopy, ktorú zanechávaš za sebou. Pre kemperov určite nie veľmi potešujúca správa. Vylepšená bude aj umelá inteligencia nepriateľov, ktorí budú medzi sebou viac komunikovať a budú mať dokonca aj city. Ak im zabijete psa, budú nad ním plakať a vy môžete túto šancu nejako využiť vo svoj prospech. Možností je veľa a každý typ hráča sa v tejto hre určite nájde. Pribudne aj nový typ clickera a to Shamblera, ktorý vydáva toxický plyn a pri zabití vybuchne.

Každé zranenie vašej postavy bude mať za následok zníženie fyzičky. V hre konečne pribudne možnosť ľahnúť si, nie ako to bolo v prvej časti hry. The Last Of Us Part 2 vychádza exkluzívne na PS4 21. februára 2020 a dokonca aj s českými titulkami.

Štúdio Naughty dog sa vyjadrilo k tomu, že multiplayer v hre pri vydaní neuvidíme. Povráva sa však, že multiplayer by mohol výjsť ako osobitný titul alebo ako súčasť iného titulu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.