Výber správneho prehliadača môže byť rozhodujúci pri tvojom každodennom surfovaní po YouTube alebo Facebook. Záleží aj od toho či chceš rýchlejší, bezpečnejší prehliadač alebo si potrpíš na pluginoch pre tvoj browser. Prinášame ti rebríček na porovnanie najpopulárnejších web browserov pre tvoj laptop alebo desktop. Je už len na tebe ktorý si vyberieš.

1.Mozilla Firefox
+Rýchly
+Bezpečnosť súkromia
+Nízke využitie RAM

Firefox začal minulý rok veľmi lagovať ale po spustení Firefox Quantum sa všetko zmenilo a rýchlosť tohto web browsera môžeme prirovnať k rýchlosti Google Chrome. Firefox si zaslúžil prvé miesto vďaka bezpečnosti, a to preto, že Mozilla je neprofitujúca firma a preto sú vaše dáta bezpečné na rozdiel od iných prehliadačov, pri ktorých sa môže stať, že vaše dáta predávajú na trhu. Plusom je aj pravidelný update bezpečnosti. Aj keď je Mozilla rýchla a ,,nežere‘‘ pamäť RAM ako Google Chrome, tak stále zaostáva rýchlosťou na niektorých stránkach za Google Chrome.

2.Google Chrome
+Rýchly
+Nekonečno kariet
-Zaberá veľké množstvo RAM

Rýchlystabilný web browser, ktorý je takmer vždy nahrádzaný MS Edgom. Ľahké inštalovanie pluginov a výber z mnohých motívov pre tvoj prehliadač je to, prečo je Google Chrome tak obľúbený a samozrejme nesmieme zabudnúť na Crossplatform. Aj keď sa bezpečnosť využívania Google Chrome zväčšuje, tak stále je tu príliš veľké zaberanie pamäte RAM a aj preto sa nachádza tento web browser na druhej priečke.

3.Opera
+Turbo mód
+Intergrovaný ad-blocker
-Menej dostupných pluginov

Opera je využívaná len 1% používateľov aj keď je to veľmi kvalitný a rýchly browser. Battery-saving mód pre dlhšiu výdrž vášho laptopu, zabudovaný VPN a peňaženka pre tvoju kryptomenu. A ak si gamer tak tu je pre teba Opera GX, verzia Opery, ktorá optimalizuje váš systém, Twitch aplikácia, podpora Razer Chroma a katalóg hier.

4.Microsoft Edge
+Nízke využitie RAM
+Pre všetky zariadenia
+Podporuje Chrome pluginy

Edge prešiel asi najväčšou zmenou pri vydaní Windows 10 ako náhrada za Internet Explorer. Výhodou je, že Edge má skoro rovnaké vlastnosti ako Chrome, keďže na vývoji tohto browsera sa podieľal aj samotný Google, ktorý je partner Microsoftu.

5.Vivaldi
+Vlastná customizácia UI
-Nie najrýchlejší browser

Výhodou tohto browsera je, že celá štruktúra rozhrania je len na tebe. Taktiež je založený na Chromium ako aj Microsoft Edge, čiže všetky pluginy, ktoré si využíval aj na Chrome môžeš využiť aj na Vivaldi. Určite má tento browser veľký potenciál stať sa jedným z najpoužívanejších web browserov.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.