ZVIERACIE HVIEZDY, ktoré zarábajú milióny

0
974

Zoznám sa s chlpáčmi, ktorí zarobili počas svojho krátkeho života viac než ty. Na sociálnych sieťach majú milióny sledovateľov, svojím majiteľom kráľovsky zarábajú a intenzívne pomáhajú charitatívnym projektom.

Pred pár mesiacmi nás zasiahla smutná správa. Mačka Lil Bub, ktorá bola osem rokov celebritou na Instagrame, náhle zomrela. Lil Bub mal vyplazený jazýček a kopec genetických anomálií, no jej majiteľ Mike sa za ňu postavil a od roku 2011 postoval jej storky na internet. Na facebooku ju sledovali tri milióby ľudí, na insta 2,4 milióna. Vďaka Lil Bub Mike vyzbieral takmer milión dolcov pre pomoc zvieratám a mačkinu tvár prenechal organizáciám ako Greenpeace či Americkej spoločnosti pre prevenciu krutého zaobchádzania so zvieratami. “Vzdajte úctu Lil Bub tým, že sa budete riadiť jej posolstvom: vždy adoptujte, nikdy nekupujte,” uviedla PETA. 

Ďalšou známou mačkou, ktorá sa preslávila svojím nevrlým výrazom, a ktorá skonala minulý rok v máji, je Grumpy Cat. V čase najvačšej slávy mala na facebooku 8,5 milióna sledovateľov a 2,5 melóna fanov na instagrame. Od roku 2013 bola maskotom filmy na výrobu krmiva pre mačky a ináč, v roku 2018 dostala jej majiteľka odškodné až 710 tisíc dolcov len pre to, že firma vyrábajúca kávu umiestnila fotku Grumpy Cat na svoje produkty bez povolenia! 😮

Sociálne siete okrem mačiek dobíjajú aj psíky a ďalšie cute zvieratká. Sleduj napríklad tohto rozkošného Pomeraniana, ktorý nazbieral na internete už viac ako 32 miliónov sledovateľov alebo mopslíka Douga s 11 miliónmi followerov, vlka Swaggyho s 5 miliónmi, líšku Juniper so 4 miliónmi či mačacích súrodencov Coleho a Marmelade so 4 miliónmi fanov!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.