Popri škole, domácich úlohách a krúžkoch nezabudni na to, že stredná je fun. Ak máš pocit, že ti niečo uniká a tvoje známky sú príliš dobré, čítaj ďalej!

1: DAJ SI SICK DAY, pretože si zaslúžiš pauzu a nemusíš na ňu čakať mesiace. Vymysli s kamošmi alebo rodinou niečo zmysluplné – výlet, piknik, túru, koncert – hocičo, čo dáva zmysel – a sprav si na túto kapitolu pekné spomienky. Sick days sa nezneužívajú, preto máš právo maximálne na jeden!!!

2: BUĎ TÍMOVÝ HRÁČ: Ako si najlepšie vybudovať domov ďaleko od domova? Tak, že si tam nájdeš svoju malú rodinku. Je jedno, či si v krúžku s fanúšikmi šachu, školskom časáku alebo vo volejbalovom tíme. Potrebuješ kamošov a ľudí okolo!

3: SPRAVI SI PLAYLIST, ale nie taký hocaký. Musia to byť songy, ktoré ti budú najlepšie pripomínať tieto roky. Mysli na budúcnosť. Ak si ho pustíš o 10, 20 rokov, musíš už dnes vedieť, že sa budeš uškŕňať!

4: PRVÝ APRÍL musí byť nezabudnuteľný. Nakecaj celú triedu, nech dorazí do školy v pyžame. Alebo v maskách. Sranda musí byť!

5: NAPÍŠ LIST SVOJMU CRUSHOVI. Alebo mu rovno povedz, že sa ti pozdáva. Šťastie praje pripraveným – a odvážnym. Neboj sa spraviť prvý krok. Ak ho nespraví on, je to premeškaná šanca! A čo ak z toho bude láska na celý život?

6: KUKNI SI TEEN FILMY, ideálne s kamošmi. Pubertu nevynašli dnes, prešli sme ňou všetci. Prečo sa neinšpirovať? Tipy nájdeš napríklad tu.

7: PÍŠ SI DENNÍK: Akože, nemusí byť detailný. Prvá pusa, tanec, auto, prvé zlomené srdce. Budeš to mať na jednej kope.

8: DAJ SI LETNÝ TÁBOR ALEBO STÁŽ V ZAHRANIČÍ. Možností je dnes kopec a uvidíš, tam vonku sa spoznáš lepšie a nájdeš veci, o ktorých ani nevieš, že ťa bavia!

9: NÁJDI SI MENTORA. Najlepší učitelia sú všetci, ktorí si prešli tým, čím si prechádzaš aktuálne aj ty. Je jedno, či je to sesterka, sused/a, segra a tak. Pýtaj sa na všetko, na čom ti rozum stojí a never každému slovu, ktoré nájdeš na nete!

10: ČÍTAJ KNIŽKY. Nájdi si svoj žáner a pusti sa do toho v upršanú nedeľu. Po škole na knihy už nebude toľko času a uvidíš, možno ťa to aj začne baviť!

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.