Ako to prežíva ALESS?

0
1418

Čo pre nás ALESS chystá v roku 2020? Čo ju inšpiruje pri písaní textov a ako vznikla jej nová skladba Wild? Ako prežíva toto neľahké obdobie? To všetko sa dozvieš v exkluzívnom rozhovore, ktorý sa nám s Aless podaril uskutočniť!

K: Ako sa ti darí? Si momentálne šťastná?

Ahoj. Mám sa super, no mesiac doma začína byť celkom otrava. 🙂

K: Nedávno si vydala videoklip ku tvojej novej skladbe Wild. Môžeš nám skladbu viac priblížiť?

Skladba WIld bola vlastne taký freestyle. Bola som v Prahe a mali sme točiť klip na úplne inú skladbu so Sharlotou. Ona ale deň pred natáčaním ochorela, tak som si povedala, že tam aspoň niečo nahrám, keď už tam som. V noci vznikol Wild.

K: Čo, alebo kto ťa inšpiruje pri písaní textov a tvorení hudby?

Môj život, štýl, akým žijem, ľudia, s ktorými sa stretávam, príbehy, ktoré so mnou zdieľajú.

K: Ako hodnotíš, že si s tvorením hudby začala v relatívne mladom veku?

Že to bolo viac na škodu, ako dobré. 🙂 Ľudia ťa sledujú ešte skôr, ako vyrastieš a celé tvoje dospievanie, či každá tvoja chyba je pod drobnohľadom státisíc ľudí. Ten tlak, ktorý na mňa vytvárali ma tak odradil, až som potrebovala prirodzene spomaliť a žiť pre seba, nie pre názory iných.

K: Koľko si mala rokov, keď si napísala svoj úplne prvý text?

Asi 14/15.

K: Máš nejakých obľúbených umelcov/interpretov?

Poslednú dobu Koffee, Summer Walker, Halsey, Aya Nakamura, YNW Melly.

K: Za svoju spevácku kariéru si si získala už množstvo fanúšikov, Aký je to pocit?

Občas je to skvelé a občas si tak trochu uvedomíš, že to nie je reálny život. Podpora, čo sa týka hudby je super a je to krásny pocit, no potom príde deň, keď si hovorím, že Instagram, YouTube a Facebook vlastne to všetko je online svet, nie realita.

K: Aké najzaujímavejšie stretnutie si zažila so svojími fanúšikmi?

Raz mi naskákali do auta a nevedeli sme ich dostať von :-D. Bola to celkom sranda. Bola aj jedna baba, ktorá šoférovala a šla vedľa mňa autom a cca 10-15 minút si ma natáčala z okna vedľa mňa. To bolo ale asi skôr nepríjemné ako zaujímavé stretnutie, skoro som kvôli nej nabúrala haha.

K: Pamätáš si na moment, keď si si povedala, že sa chceš profesionálne venovať spevu?

Nikdy som to tak nemala, žeby som si to linkovala. Prišlo to samo. 🙂

K: Vo filme Kto je ďalší si si zahrala jednu z hlavných postáv. Dá sa povedať, že si zahrala samú seba a vyrozprávala si vlastný príbeh, ktorým si si kedysi prešla. Plánuješ sa v budúcnosti viac venovať herectvu?

Skôr nie ako áno. Ak by mi prišla ponuka a zaujala by ma, určite sa toho nebojím, no necítim sa ako herečka. 🙂

K: Aké ohlasy od ľudí si dostávala ohľadom filmu? Bola si niečím prekvapená, alebo si také reakcie čakala?

Skvelé. Ľudia boli, aj sú radi, že niekto konečne hovorí, ako to na školách so šikanou je. Bola som prekvapená. Netušila som, že budú tak dobré reakcie.

K: O akej profesii si snívala, keď si bola ešte dieťaťom?

Kvetinárka som chcela byť :-D. Potom tuším veterinárka.

K: Za mňa ti patrí obrovský obdiv za to, ako si zvládla kauzu Rockstar z roku 2018. Keď sa za tým obdobím spätne obzrieš.. zmenila by si niečo?

Nezmenila. Bolo to presne ako malo. Všetci „kamaráti“ okolo mňa sa ukázali v pravom svetle, vrátane mňa samej. Čeliť tomu nebolo ľahké, ale bola to obrovská challenge a veľmi ma to posilnilo a zmenilo, myslím si, že k lepšiemu. Jasné, že ma mrzí, že mi to zničilo všetko, na čom som tvrdo pracovala od 15tich rokov, ale všetko je, ako má byť a možno mi robiť hudbu proste nie je súdené. 🙂

K: Ako zvládaš kritiku, poprípade hejty, ktoré ľudia v dnešnej dobe veľmi radi trúsia kade tade? Čítaš si to všetko, alebo tomu vôbec nevenuješ pozornosť?

Uf, už vôbec nie. Maximálne poďakujem, pretože strieľať späť zlo tvorí len ďalšie zlo. Chcem tu zanechať niečo dobré.

K: Momentálne na nás z každej strany, či už zo sociálnych médií, novín, časopisov, či televízie vyskakujú novinky a informácie o novom korona víruse. Ako túto situáciu vnímaš ty?

Asi sme dostali všetci to, čo sme potrebovali. Naháňali sme sa za vecami, ktoré vlastne vôbec neboli dôležité, pretože bez zdravia sa nepohneme. Je to doma nuda, ale aspoň si konečne zrovnávame hodnoty :)!

K: Je nejaké mesto na svete, kde by si si vedela predstaviť žiť?

Seattle.

K: Prezradíš nám niečo zo svojich plánov do konca roka?

Album 2020.

K: Akú radu by si dala tým, ktorí si momentálne prechádzajú ťažkým obdobím života?

Že všetky starosti sú iba dočasný stav. Zajtra, či o pár hodín je úplne iný deň. Myslite pozitívne a počítajte  radosti :). Kým máte kde bývať, rodinu, či zdravie, nič vám nechýba na vybudovanie toho, čo vám chýba.

K: Chcela by si niečo odkázať svojím fanúšikom?

Že ďakujem za krásnych pár rokov s nimi a dúfam,  že to spolu ešte chvíľku potiahneme

K: Ďakujem Aless za rozhovor, držím jej palce a želám, nech sa v tejto situácii, ktorá na nás útočí, drží v zdraví.

Pripravila: Maťa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.