Billie sme zastihli doma s rodičmi, kde sa pomedzi turné, fotenia, natáčania klipov a nahrávania nových vecí zdržala necelé tri dni. Odišla v lete a teraz je jar. “Je to divné,” hovorí. “Hrozne rýchlo to letí. Mám pocit, že prešlo 400 rokov.”

“Toto bolo prvé turné, ktoré som si konečne užila,” prezradila. Prvé koncíky neboli moc bezpečné. A asi ani nebol najlepší nápad stretávať fanov pred koncertom. “Keď na teba vonku čaká tisíc ľudí, nedá sa ich skontrolovať všetkých. Som rada, že prišli pre mňa, ale často som mala pri tých stretnutiach strach,” priznala speváčka. Dnes má vlastnú ochranku a na turné berie aj svojich kamošov. “Potrebujem okolo seba ľudí. Často som preč celé mesiace a nevidela sa s kamošmi. Keď som prišla s5, už sme sa nekamošili. Nie je to ich chyba, ale zabolelo to.”

Hovorí, že koncertovanie ju nabíja a keď vystupuje, ide do toho na viac ako 100%. “Radšej by som showku zrušila než podala polovičatý výkon. Na koncíku v LA som si vyvrtla členok, sakra. Ale dala som to. Nikdy by som pre toto nezrušila showku. Nesťažujem sa. Neznášam, keď okolo mňa obieha milión ľudí a ratuje ma. Nerada ukazujem bolesť. Neplačem, nikdy. Ale existuje aj bolesť, ktorá je fakt nepríjemná a ťažko sa s ňou bojuje.” 

Aké je to byť teen v roku 2020? “Neviem, aké to nie je byť teenagerkou. Ale viem, že decká toho vedia viac než dospeláci.” Billie vyrastala aj s bratom Finneasom na predmestí LA a brigádovala na farme. “Kone sú najlepšie zvieratá na terapiu. A psy. A aj kravy, kámo. Ostatní ich jedia – čo je crazy.” 

Vystupovala už odmalička, doma má video, kde spieva už ako 7-ročná. “Vždy som milovala hudbu. Je divné, že kopec ľudí hudbu vníma len cez to, čo sa k nim dostane cez rádio. Wtf!” Hovorí, že hudbu radšej počúva než tvorí. Ako to vlastne celé začalo? “Finneas hrá na klavír a hrozne chcel zložiť niečo vlastné. Mne sa páčilo počúvať to, cítiť to a spievať do toho,” povedala Billie.

Hovorí, že keď to silíš, nebude to fungovať. “Skladala som s bráchom hudbu a teraz je z toho proste vec: Som umelec a bojujeme proti neviem čomu. Ale čomu akože? Nikdy som nepovedala Dokelu s popom! Proste sme skladali, čo sa nám páčilo, a čo sme chceli.”

Podporou im je obom rodina. “Mám šťastie, že moja rodina je taká, aká je. Rodičia ma do ničoho nenútili. Keby mi dali do ruky gitaru a povedali Spievaj, tresla by som ňou o zem a šla si kúpiť fľašku lol.”

Spomína na to, že pred 2 rokmi nemala prečo žiť. Dnes si zrušila twitter a  všetko si užíva. “Musíš sa lúbiť, inak to nejde,” hovorí. Dnes má 18 a celý život pred sebou. “Už som žena a čoskoro vám ukážem svoje telo. Nebude to péčko, ale bude to sranda,” povedala.

pripravil: peter394

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.