Animák VPRED má dnes premiéru!

0
1113

Nová animovaná komédia VPRED ťa zavedie do sveta plného fantázie, kde nie je nič nemožné. Je o dvoch elfoch, ktorý sú ešte teenegeri. Na svoje šestnáste narodeniny dostanú darček, ktorý poriadne zamáva v ich životoch. Môžeš sa s nimi vydať na pozoruhodnú výpravu, aby si spoločne s nimi zistil, či vo svete zostalo ešte niečo magické!

Bratia Ian a Barley Lightfootovci sú dvaja elfskí tínedžeri, ktorí vyrastajú vo svete ľudí a zázračný je len moment, keď počujú hlas svojho otca zo starej magnetofónovej pásky. Keď obaja dosiahnu 16 rokov, matka im podaruje vzácny dar, ktorý im zanechal ich otec. Súčasťou čarovnej palice je aj zaklínadlo, ktoré dokáže privolať ich otca medzi živých na 24 hodín. Starší Barley však vyprovokuje mladšieho Iana, aby vyslovil čarovné zaklínadlo a obaja mohli spoznať svojho otca. Avšak pri magickom úkone sa niečo stane a z otca sa dostavili len nohy, ktoré nevedia, kam chodia. Ian a Barley sa tak musia vydať na dobrodružnú cestu, aby spoznali svoje magické schopnosti a mohli svojmu otcovi pričarovať aj druhú polovicu tela!

Za dynamickým a farebným animákom od Pixaru stojí hlavne režisér Dan Scalon, pre ktorého patrí snímka Vpred k jeho štvrtému režijnému počinu. Jeho meno žiari aj pri úspešných projektoch Pixaru ako Toy Story 4 (2019), Coco (2017) alebo Brave (2012).

Scalonovým filmovým okom kamery sa stali skúsení Sharon Calahan a Adam Habib, ktorí už spolupracovali na inom animáku Autá 2 (2011). Calahanovo meno sa objavilo aj pri takých projektoch ako Život chrobáka (1998) alebo Dobrý dinosaurus (2015). Habib má zase skúsenosti z prípravy filmov Hľadá sa Dory (2016) alebo Rodinky výnimočných 2 (2018).

O hudbu sa postarali bratia Dannaovci, ktorí už spolu aj osve vytvorili desiatky skladieb pre filmový priemysel. Z času na čas sa stretnú aj na rovnakom projekte a jedným takým bol aj Rodina Addamsovcov (2019).

V originálnom znení by ste v hlavných úlohách počuli hlas Toma HollandaChrisa Pratta, u nás však budete počuť skvelých slovenských hercov!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.