Be Real od MOMY

0
2319

Na československej scéne vystupuje veľmi veľa YouTuberov. Každý točí svoje originálne videá a venuje sa svojej tvorbe. Sú však všetci sami sebou? O MOME to vieme!

Martina Horňáková, známa pod prezývkou Moma vydala svoje prvé video pred siedmimi rokmi. Odvtedy ubehlo veľmi veľa času. Od blogu, ku videu o kozmetike, cez prvé vlogy, videá zamerané na líčenie, varenie, rôzne asky a challenge, rozprávacie videá, sa Moma dostala až k videám s naozaj kvalitným obsahom a odpoveďou na rôzne otázky.

Občas v živote prídu chvíle, kedy si povieme ako ďalej. Chceme, aby pri nás niekto stál, vedel nám pomôcť a rozprával sa s nami. Niekedy sa však práve v týchto chvíľach všetci otočia chrbtom a nezaujímajú sa. Ľudia, ktorým sme verili sa zrazu stanú úplne cudzími a inými – myslíme si, že nie sú ti praví. V dnešnej dobe sa pokladá za veľký obdiv, ak niekto dokáže ostať sám sebou aj pod tlakom, ktorý dostáva každý deň formou či už sociálnych sietí, alebo aj reálneho života. Témy, o ktorých by sa malo hovoriť zostávajú neotvorené, pretože sa pokladajú za nepodstatné a nedôležité. Otázky, ktoré by mali byť kladené nie sú zodpovedané, pretože sa ľudia hanbia alebo sa ich boja spýtať. Avšak, veľký vplyv na internete majú práve YouTuberi. Niektorí z nich sa o takýchto otázkach a témach rozhodli rozprávať vo svojich videách a tým dokážu posúvať ľudí vpred, aby sa nebáli pýtať a hovoriť o tom, čo ich trápi a aby jednoducho boli sami sebou. A práve takouto YouTuberkou je už spomínaná Moma.

Koniec roku 2018 bol bodom, ktorý Momu posunul na nový level. Level, kedy sa vo svojich videách začala venovať vážnejším témam, o ktorých sa v spoločnosti veľakrát mlčí. O témach, o ktorých sa ľudia boja alebo jednoducho nechcú hovoriť.

Moma vo svojich starších videách ľudí chcela hlavne pobaviť, čo sa jej aj darilo, a teda bolo len a len na ľuďoch ako príjmu aj videá, v ktorých bude Moma naozaj sama sebou a bude pred všetkými hovoriť vlastné názory.

Videá s oficiálnym názvom Be Real (Buď skutočný) sa veľmi uchytili a drvivá väčšina ľudí si ich chváli. Každé video zo série Be Real zatiaľ dostalo skvelé ohlasy. Moma už rozprávala o sociálnych sieťach, o tom, že život má s nami občas iné plány, o Mominých najdôležitejších životných lekciách, dokonca otvorila aj tému vzťahy. V každom videu sa otvára a ukazuje svoju pravú tvár. Pre obrovský úspech nedávno vydala aj podcast, v ktorom sa svojho kamaráta pýta rôzne otázky, ktoré ju zaujímajú, a ktoré možno zaujímajú  veľa žien. Žiaľ, strach je väčší ako zvedavosť. Podcast dostal názov S mužom o mužoch a nájdeme ho na Spotify, Apple Podcasts ale aj YouTube.

Mominu Be Real sériu určite odporúčam pozrieť.

Pripravila: Maťa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.