AKO SCHUDNÚŤ V ZIME?

0
1114

Čoskoro bude po sviatkoch ty nevieš, čo s nadbytočnými kilami? Máme pre teba 4 tipy, ako raz a navždy zatočíš s tukovými vankúšikmi!

1 – Ráno si naštartuj metabolizmus! Ak chceš, aby tvoje telo spaľovalo počas celého dňa rýchlejšie než zvyčajne, daj si ráno krátke cvičenie. Jogu, krátky jogging, HIIT tréning či cvičenie s vlastnou váhou zvládneš aj doma na podložke, navyše na youtube máš asi milión videí, čo a ako cvičiť. Doležité je počúvať svoje telo a nejsť za svoje možnosti. Začni zľahka párkrát do týždňa a nájdi si to svoje cvičenie a intenzitu.

2 – Nejedz hlúposti! Zo zásady sa vyhýbaj polotovarom, sladeným drinkom, salámom a údeninám, sladkostiam a ideálne všetkému nezdravému. Doobeda spaľuješ viac, akékoľvek ovocie máš od 7 do 12 povolené. Zvyšok dňa vykri bielkovinami a zdravými tukmi. Povolené sú vajíčka, ryby, maso, syry, orechy, strukoviny či zelenina a v rozumnej miere aj ryža či zemiaky. Hladovkou nič nevyriešiš. Jesť je mega doležité, stačí keď z jedálnička vyhodíš mekáč, sladkosti a ďalšie šmaky a pojde to samo dolu!

3 – Pi vodu! Zabudni na energeťáky, kolu či nedajbože kávu. Káva tvoj organizmus odvodňuje, energetické a sladené nápoje zase obsahujú priveľa cukru = prázdnych kalórií. Nahraď ich čistou vodou, vodou s citrónom či zeleným čajom. Čaje vo všeobecnosti máš povolené – úplne najviac sú tie čerstvé. Matový, zázvorový, zelený etc, to všetko je zdravé. Vyhýbaj sa granulovaným čajom a sladeným hlúpostiam typu “lesná čajová zmes”.

4 – Spi a relaxuj! Ak sa do toho plánuješ fakt obuť, nezabúdaj na poriadny spánok a oddych. Tvoje telo sa potrebuje nadýchnuť a zregenerovať po každom tréningu. Ak necvičíš pod dohľadom profíka, radšej to vezmi z toho kratšieho konca. Nezabudni spať minimálne 8 hodín a ak do svojho rozvrhu zakomponuješ aj fitko a silový tréning, vždy po cvičení si dopraj aspoň deň pauzu. V rámci relaxu je povolená vaňa, prechádzka, bazén a vlastne hocičo, pri čom dokážeš vypnúť. Držíme prsty!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.