Bezpečnosť na internete je jedným z najdôležitejších faktorov na internete. Používanie rôznych stránok, aplikácii so sebou prináša určité riziko pre tvoje kontá. A ako sa chrániť? My ti poradíme.

Heslá pre rôzne účty by nemali byť rovnaké!

Veľa ľudí na viacerých účtoch rôznych webov používa rovnaké heslo. To nie je veľmi dobré, pretože ak hacker zistí tvoje heslo k jednému účtu bude ho skúšať aj na iných weboch a tak môžeš rýchlo prísť či už o súkromie alebo celé konto. Heslá by určite nemali obsahovať slová typu:„heslo“, „password“, tvoje meno alebo dátum tvojho narodenia. My odporúčame v hesle uviesť aspoň jeden znak ( +@#$%&* ), aspoň jedno veľké písmeno a nejaké číslice.

Ochrana v dvoch krokoch (2-step Authenticator)

Určite si už videl/a alebo použil/a túto službu. Užívatelia Originu, Steamu a iných služieb to určite dobre poznajú, keďže tieto služby to používajú a žiadajú to od užívateľa už od prvej registrácie. A o čo sa vlastne jedná? Jedná sa o náhodne generované číslo, ktoré je platné len určitú dobu. Číslo ti bude zaslané po prihlásení do účtu či už na email, aplikáciu alebo cez SMS. Môže sa ti to zdať otravné ale väčšinou to platí len ak sa prihlasuješ na daný účet cez iné zariadenie.

Nepoužívať verejné Wi-Fi! Áno je to tak.

Verejné Wi-Fi siete môžu byť taktiež nebezpečné. Kedy nepoužívať verejnú Wi-Fi? Odporúča sa nepoužívať verejné hotspoty v prípade ak používaš bankové aplikácie alebo posielaš citlivé súkromné správy či fotky. Ak už niečo také chceš robiť tak to rob cez mobilné dáta. Je to oveľa bezpečnejšie a komunikácia je viac šifrovaná. Alebo ak chceš aj naďalej používať verejné Wi-Fi, tak je tu možnosť chrániť sa pomocou VPN.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.