Spoločnosť Microsoft sa rozhodla nečakať na jar alebo E3, a práve teraz, koncom roka predstavili nový Xbox. Ďalšia generácia konzoly, ktorá bola označovaná ako Project Scarlett, dostane názov Xbox Series X.

Zmení sa taktiež aj dizajn konzoly ktorú Microsoft označil ako za „praktický dizajn“ ktorý zapadne medzi ostatnú elektroniku. Je navrhnutý tak aby ho hráči mohli využívať v horizontálnej ako aj vertikálnej polohe. Oficiálne rozmery konzoly však zatiaľ nie sú isté ale podľa ovládača ktorý môžeš vidieť na obrázku by rozmery tejto konzoly mohli byt cca 15x15x28 cm.

Doba technológii ide dopredu a Microsoft potrebuje upragnuť konzolu a rozhodli sa pre 4x viac CPU výkonu ako je to pri Xbox One čo je 3.4GHz 8 jadro2x viac výkonu GPU ako Xbox One. Nebude chýbať ani podpora 8K 120Hz výstup. Aj raytracingVariable Rate Shading by malo byť súčastou Xbox series X. VR podporu, M.2 Nvme SSD Disk, kde sa rýchlosť tvojho hrania a vykresľovania textúr rapídne zvýši.

Auto Low Latency ModeDynamic Latency Input ti zaistí plynulé hranie hier bez lagov. Pripojenie do cloudu na straming aj pre vysielanie tvojich hier. Určite je výborna aj spätná kompatibilita s predchádzajúcimi verziami Xboxu. RAM pamäť ešte nebola potvrdená ale očakáva sa GDDR6 16GB.

Všetko to ale bude znamenať že cena za konzolu sa zvýši, ale Microsoft sa rozhodol aj pre lacnejšiu verziu ktorá bude činiť do 300€, kde to pri tej lepšej môžeme očakávať cenu do 500€. Konzolu môžeme očakávať v jeseni 2020.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.