3 SERIÁLY, NA KTORÉ SA TEŠÍŠ!

0
1806

Čo pozerať počas dlhých jesenných večerov?

Už 18. októbra dropne AMAZON PRIME prvý diel teen seriálu LOOKING FOR ALASKA – KAM ZMIZLA ALJAŠKA. Ide o seriálovú verziu knižky od Johna Greena, za ktorou stoja tvorcovia Gossip Girl. Hrá tu pár  sympatických, no pomerne neznámych mien, vrátane Charlieho Plummera, Kristine Frosethovej, Rona Jonesa či Timothyho Simonsa. No a o čom to bude?

“Miles má bizarnú záľubu v posledných slovách svetových osobností. Najviac ho fascinuje Francois Rabelais a jeho posledná veta: „Idem hľadať to Veľké Azda.” Miles si nechce počkať na podobný osud a presvedčí rodičov, nech ho pošlú do internátnej školy mimo mesta. V Alabame si rýchlo nájde nových priateľov: spolubývajúceho Chipa, ktorého všetci volajú Plukovník a ktorý vo voľných chvíľach memoruje nekonečné abecedné zoznamy, i krásnu, ale nepredvídateľnú Aljašku, do ktorej sa zamiluje. Čaká ich rok plný porušovania školského poriadku, testov a skúšok, žartíkov, rozchodov a odhalených tajomstiev. Čo zmení Milesov názor na jeho „Veľké Azda”?”

V debilníčku si zakrúžkuj aj 4. november, kedy na HBO štartuje seriálová verzia fantasy TEMNÉ HMOTY. Na motívy knižiek vznikol pred pár rokmi aj film, kde si zahrali Daniel Crage či Nicole Kidman, a hoci to nebolo zlé, štúdio v strižni úplne domotalo celý príbeh a pokračovania sme sa nikdy nedočkali. Zdá sa, že so seriálovým spracovaním by to mohlo vyjsť. Filmovanie skončilo ešte minulý rok v októbri, no a druhá séria dostala zelenú ešte pred premiérou jednotky, tak snáď to bude stáť za to. Story:

“Lyra žije vo svete, kde má každý človek svojho démona – vlastnú dušu v zvieracej podobe, s ktorou je spätý neviditeľným putom. Lyra s démonom Pantalaimonom, ktorý na seba berie podoby rôznych zvierat, žije bezstarostným životom malej divošky až do chvíle, kým z jej okolia nezačnú miznúť deti. Keď zmizne aj Lyrin najlepší priateľ Roger, odvážne dievča sa rozhodne ho vyhľadať. Na ceste ju sprevádza zvláštny prístroj – alethiomer, ktorý tomu, kto s ním vie pracovať, odpovie na všetky otázky.”

Na HIGH SCHOOL MUSICAL sa už asi nepamätáš, ale ak sa ti lúbilo GLEE, toto nemôžeš zmeškať. HSMko vystrelilo Vanessu Hudgens a Zaca Effrona rovno k áčkovým hollywoodskym hercom, trojka mala dokonca premiéru aj v kinách! S príchodom streamovacej služby DISNEY+ sa môžeš od 8.11. tešiť na seriálovú verziu tohto fenoménu. Točilo sa od februára do júla 2019, no a podľa všetkého pojde o takú milú stredoškolskú americkú komédiu, v ktorej budú veľa tancovať a spievať. Hlavnú rolu dostal neznámy Joshua Bassett, ale tak uznaj, v traileri mu to celkom ide! :3

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.