Spoločnosť Apple chce v budúcom roku uviesť ta trh novýlacný iPhone. Medzi leakermi sa hovorí, že by mohlo ísť o nástupcu iPhonu SE. Analytik firmy TF Securities Ming-Chi Kuo vo svojej analýze uviedol, že nový iPhone by sa mal dostať na trh pre verejnosť v prvých mesiacoch roku 2020. Výkonom sa má vyrovnať iPhonu 11, keďže by mal obsahovať rovnaký procesor.

Ming-Chi Kuo taktiež pripomenul, že nástupca SE rady sa bude vzhľadovo podobať na iPhone 8. Obrazovkou bude pravdepodobne 4,7-palcový LCD displej3GB RAM pamäťou. Tvoje súbory a fotky si budeš môcť ukladať na 64GB alebo 128GB úložisko. Smartphone by mal podľa všetkého využívať čípovú sadu Apple A13, ktorá sa nachádza v iPhone 11. Budeš ci môcť vybrať z troch variant farieb – najpopulárnejšiu space gray, striebornú alebo červenú. Či sa objaví aj Face ID zatiaľ nikto nevie.

Ak si aj ty používateľom, ktorému nevyhovuje veľkosť a absencia ‘Home Button’ nových modelov, potešíme ťa, pretože práve iPhone SE2 je to pravé pre teba. Kuo takisto predpokladá, že o nový lacný iPhone budú mať zrejme záujem tí, ktorí ešte stále používajú iPhony 6 a 6s. A to hlavne kvôli tomu, že práve tieto a nižšie modely nedostali upgrade na iOS 13, ktorý zapôsobil hlavne vďaka tmavému režimu. Modely iPhone 6 a 6s boli najpredávanejšími radami iPhonov  a odhaduje sa, že nový iPhone SE2 by sa mal dostať na prvú priečku predajnosti.

Určite aj teba zaujíma cena. Tá by sa mala pohybovať okolo 380€. Pre slovenský trh sa táto cena môže navýšiť o pár desiatok eur.

Na videu nižšie si môžeš pozrieť koncept tohto smartphonu, ktorý vytvoril YouTube kanál ConceptsiPhone. Upozorňujeme, že sa nejedná o reálny dizajn smartphonu.

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.