Po vydaní niekoľkých výborných hier na Nintento 3DS, sa NintendoGame Freak rozhodli, že na trh privedú ďalšiu generáciu Pokémon hry. Hra by mala byť dostupná len pre vlastníkov Nintendo Switch a má niesť názov – Pokémon Sword & Shield. Novinka so sebou prinesie úplne nový región Galar, ktorý bude “pokémonizovanou“ verziou Spojeného Kráľovstva a tiež aj nových Pokémonov! V hre sa objaví aj nová mechanika Dynamaxing, ktorá zväčší tvojho Pokémona do obrovskej veľkosti (použiteľné iba raz za battle). Môžeš sa tešiť aj na skryté abilities, ktoré fungujú napr. ako zrkadlo, čo dokáže odraziť útok protihráča naspäť k nemu.

Práca pre Pokémona? Áno je to tak v hre je možné poslať Pokémona do “práce“ tzv. Poké Jobs. Poké Jobs pomáhajú tvojim Pokémonom získavať skúsenosti a nové itemy! Chýbať nebudú ani nové modely pre trénerov a Pokémonov. Ak sa chceš v hre stretnúť s ostatnými hráčmi a merať si s nimi sily, je tu Online Battle Stadium. Túto funkciu je však možné používať len ak máš zaplatený subscription Nintendo Switch Online. Hráči úspešného mobilného titulu Pokémon Go sa určite v tejto hre nájdu. Tvorcovia oznámili, že nový Pokémon bude obsahovať niektoré funkcie práve z mobilného titulu Pokémon Go!

CHYŤ ICH VŠETKÝCH!

S novým regiónom taktiež prichádzajú ani noví Pokémoni, a to  chodiaca zmrzlina Alcremie, šteniatko Yamper, Rolycoly a oceľový drak Duraludon. Pribudnú aj noví legendárni Pokémoni. Ak ich budeš vlastniť máš istotu, že sa ťa protivnícu budú neskutočne báť. Zacian (vľavo), ktorý vo svojej papuli silno drží  meč a Zamazenta (vpravo), ktorý sa podobá na leva a jeho hriva nesie podobu štítu. Pri tejto hre sa určite nudiť nebudeš, keďže v hre má byť viac ako 800 druhov Pokémonov. Vývojári chcú do hry pridať všetkých Pokémonov z predošlých generácií.

Zacian (vľavo), Zamazenta (vpravo)

Dostupnosť a cena?

Hru si už môžeš predobjednať práve teraz a to za 94,99€. Tento balíček obsahuje double pack hry a Exkluzívny zlatý Steelbook obal pre dve hry. Hra bude plne dostupná 15. Novembra 2019.


Trailer ti ukáže, čo Dynamaxing vlastne je. Všimni si aj nové grafické spracovanie hry.

Ďalší trailer už odhaľuje oboch legendárnych Pokémonov. Musíme uznať, že vyzerajú dosť cool!

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.