Už pred 6 rokmi uviedla spoločnosť Sony do predaja PlayStation 4 a dnes je to už bežná súčasť domácností. Z pohľadu spoločnosti Sony bolo vydanie PS4 jedným z najlepších krokov, aký mohli urobiť, keďže k dnešnému dňu sa predalo viac ako 100 milión kusov! Ak si aj ty fanúšik PlayStation určite nedočkavo čakáš na nástupcu veľmi populárnej konzoly PS4. Nie je však isté, či Sony ponechá tradíciu a nástupca PS4 ponesie názov PlayStation 5 ale väčšina skalných fanúšikov konzoly by túto tradíciu meniť nechcela. Určite ťa poteší informácia, že PS5 bude mať kompatibilitu s PS4, čo znamená, že hry, ktoré boli vydané pre PS4 si budeš môcť zahrať aj na PS5!

Čo sa týka hardvéru, PS5 bude namiesto HDD obsahovať SSD, čo zlepší renderovanie textúr, rýchlejšie načítanie hier a pohyb kamerou po mape. Sony taktiež uviedlo, že PS5 bude obsahovať AMD čip, ktorý bude založený na procesore Ryzen tretej generácie s 8 jadrami. Konzola bude obsahovať PSVR a podporovať 8K rozlíšenie.

AMD čip

Kedy si novú konzolu budeš môcť kúpiť? Zo začiatku sa hovorilo o Apríli 2020, ale v Máji 2018 Sony CEO, John Kodera povedal, že ďalšia generácia PlayStation je od nás vzdialená 3 roky. Dnes už vieme, že to tak nie je a špekulácie na rôznych weboch hovoria o konci roku 2019!

Koľko bude stáť nástupca PS4? Vo Švédsku si konzolu môžu predobjednať za 9,999 SEK (Švédskych korún), čo je v prepočte asi 950€. Táto cena by Sony veľmi nezarobila, v porovnaní s PS4 by predaje mohli klesnúť až o 70%. Výsledkom ankety, kde zisťovali koľko by boli ochotní gameri zaplatiť za PS5 bolo, že fanúšikovia by nemali problém s cenou do 600€. Avšak, konečná a viac reálna cena by sa mala pohybovať okolo 450€, čo je už viac prijateľné.

Aké hry výjdu spoločne s PS5? Zatiaľ nebola uvedená žiadna iná hra okrem Final Fantasy VII remake, ktorá by sa mohla objaviť exkluzívne s PS5. Podľa všetkého môžeme očakávať nové vydania najväčších herných titulov ako FIFA, CALL OF DUTY, NEED FOR SPEED atď.. S istotou vieme, že hry z PS4 si zahráš na novej konzole a dokonca s rýchlejšou odozvou vďaka SSD disku.

Šéf Sony, Kenichiro Yoshida prezradil, že ďalšia generácia PlayStation bude určená pre hardcore hráčov a zameriavať sa bude na 8K, ultra-HD grafiku a rýchlosť načítania textúr. Už nám nič iné neostáva len čakať, kedy novú generáciu PlayStation uvidíme vo výklade obchodov a na online shopoch

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.