Máš akné? Takto sa ho zbavíš!

0
1109

Trápi ťa akné a nevieš sa ho zbaviť? Pripravili sme si pre teba pár tipov, ktoré by ti mohli pomôcť k vytúženej pleti! Stačí ak ich budeš pravidelne dodržiavať a mal/a by si sa dočkať bezchybnej pokožky!

Tipy:1) Základne pravidlo aknóznej pleti je nevytláčať pupáčiky! Ak sa ich chceš zbaviť, použi malú pinzetku určenú na vytláčanie akné. Ak by si si vytláčala nepekné „bodky“ sama, môže sa stať že sa pleť ešte viac zapáli a vzniknú mini jazvičky. Namiesto vytláčania však vyskúšaj niečo iné. Pomôcť ti môže napríklad aj pleťová maska! Môžeš vyskúšať špeciálnu domácu masku bielko s citrónom, ktorá odstraňuje akné. Postup je jednoduchý oddelíš bielko od žĺtka. Bielko vyšľaháš do peny a pridáš trochu citrónu. Následne nanesieš na tvár, necháš pôsobiť pár minút a potom opláchneš!

2) Nezabúdaj na hygienu! Nielen čistenie pleti je dôležité, ale taktiež aj veci s ktorými prichádzaš do kontaktu. Napríklad obliečku na vankúš si vymieňaj častejšie, tak zabrániš rastu baktérií. A podobne je na tom aj tvoj smartfón. Baktérie sa na ňom držia veľmi dobre a preto je dobré ho často dezinfikovať antibakteriálnym gélom. Pokiaľ používaš make-up, potom treba pravidelne čistiť i štetce a hubky. Baktériám a nečistotám sa tam veľmi dobre darí a preto je vhodné ich často čistiť a tak tvoja pokožka nebude vystavená ďalším nástrahám.

3) Ak tvoja pleť je plná zapálených pupáčikov, tak je veľmi vhodné sa vyhýbať make-upu. Možno sa ti to nezdá, ale práve make-up upcháva póry a tak sťažuje liečenie zapálenej pokožky. Ak už predsa len make-up potrebuješ, vyber si taký, ktorý neupcháva póry a je šetrní  k pokožke.

Pripravila: Semisa

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.