SUMMER CINEMA: Veľký prehľad top letných filmov!

1
975

DEBBINA 8 (krimi komédia) 7. 6.

STORY: Namiesto Dannyho jedenástky tu máme Debbienu osmičku! 8 žien naplánuje a vykoná dokonalú lúpež v centre New Yorku. Až na to, že taká dokonalá nebude!

FNFCT: Film bol uvedený do kín v deň 11. výročia Dannyho parťákov 3!

ČO MY NA TO: Anne Hathaway, Sandra Bullock, Cate Blanchett, Helena Bonham Carter, RIHANNA a Dakota Fanning v krimi komédii z New Yorku? Toto bude pecka!

 

JA, SIMON (komédia/dráma) 14. 6.

STORY: Každý si zaslúži veľkú lásku. Ale pre Simona je to trochu zložitejšie, nikto totiž netuší, že je gay. On zase nevie, kto je ten neznámy spolužiak, s ktorým si tak skvele rozumie cez e-mail. Film je adaptáciou rovnomenného bestselleru Becky Albertalliovej a je vtipným a otvoreným príbehom o dospievaní, vzrušujúcej ceste k nájdeniu seba samého a hlavne o hľadaní pravej lásky!

FUNFACT: Herec, ktorý stvárnil postavu Bluea, nebol pred uvedením filmu nikde predstavený! Počas natáčania neboli zverejnené žiadne fotky, a tak boli aj knižní fanovia do poslednej chvíle v napätí, kto je Blue!

ČO MY NA TO: Už sme to videli a Nick Robinson tu žiari ako nikde! Odporúčame všetkými desiatimi, zasmiali sme sa aj porevali!

 


JURSKÝ SVET: ZÁNIK RÍŠE (akčná sci-fi) 21. 6.

STORY: Na ostrove sa prebudila sopka a dinosaurom opäť hrozí vyhynutie. Claire chce dinosaury za každú cenu zachrániť, Owena na ostrov ženie túžba nájsť a zachrániť inteligentného jaštera, ktorého dokázal čiastočne aj vycvičiť. Na Isla Nubar im však nehrozí len zožratie, ušliapanie alebo spálenie vytekajúcou lávou. Hneď po príjazde sa stanú očitými svedkami a nedobrovoľnými aktérmi falošnej hry, ktorá v konečnom dôsledku môže zmeniť život na celej planéte a vrátiť ho o pár miliónov rokov späť!

FUNFACT: Filmári točili tradične na Havaji, väčšina trikových scén vznikla v londýnskych štúdiách!

ČO MY NA TO: Popcornová jednohubka, z ktorej bude jeden z top blockbusterov tohto roka! Chris Pratt a pôvodný cast je späť! <3

ANT MAN A WASP (komiksovka) 5. 7.

STORY: Po udalostiach vo filme „Kapitán Amerika: Občianska vojna“ musí Scott Lang čeliť následkom svojich rozhodnutí nielen ako superhrdina, ale aj ako otec. Sotva sa mu podarí nájsť rovnováhu medzi osobným životom a povinnosťami, ktoré má ako Ant-Man, objaví sa Hope van Dyneová a Dr. Hank Pym s novou naliehavou misiou. Scott si musí znovu obliecť zmenšovací oblek a naučiť sa bojovať po boku Wasp!

FUNFACT: Ide o jubilejný 20ty film komiksového štúdia MARVEL!

ČO MY NA TO: Jednotka riadne pobavila a dvojka bude ešte lepšia!

HOTEL TRANSYLVÁNIA 3: STRAŠIDELNÁ DOVOLENKA (animák) 12. 7.

STORY: Drakula, Mavis, Jonny a zvyšok partie sa vydávajú na dovolenkovú plavbu na výletnej lodi. Všetko nasvedčuje tomu, že si od zvyčajných problémov na chvíľu oddýchnu, až do momentu, kedy sa Dracula nezamiluje do šarmantnej kapitánky lode, Eriky. Hlava upírskej rodiny však netuší, že jeho nová láska je v skutočnosti potomkom legendárneho lovca upírov…

FUNFACT: Trojka bude uvedená opäť so slovenským dabingom! :3

ČO MY NA TO: Túto sériu proste nemôžeš nemilovať. Trojka je povinná jazda, minimálne na vyvenčenie tvojej malej sesterky alebo bratranca!

MRAKODRAP (akčný) 12. 7.

STORY: Dwayn Johnson sa opäť vracia ako neohrozený akčný hrdina. Tentokrát nasadí vlastný život pre záchranu ľudí, bývajúcich v horiacom mrakodrape!

FUNFACT: Vieš o tom, že Dwayne je tiež profesionálnym wreslerom? 😮

ČO MY NA TO: Dwaynovi ide v poslednom čase karta, snáď sa s týmto akčným výplachom nepopáli!

KÝM PRIŠLA BÚRKA (romantická dráma) 12. 7.

STORY: Richard  a Tami sú dobrodružné povahy. Vďaka náhode sa stretli, zamilovali sa a teraz si užívajú jeden druhého. Obaja milujú plavbu po mori a preto sa vo dvojici vydajú na dlhú cestu krížom cez oceán. Netušia, že sa blíži jeden z najsilnejších hurikánov v histórii. Keď sa búrka upokojí, Tami sa preberie a zistí, že Richard je ťažko zranený a ich loď v troskách. Tami musí pozbierať všetky sily, aby zachránila seba a jediného muža, ktorého kedy milovala!

FUNFACT: Film točili podľa skutočnej udalosti!!

ČO MY NA TO: Shailene Woodley a Sam Claflin v hlavných rolách! 😮 Čekni trailer, vyzerá to, že po tomto nezostane v kine veľa očí suchých!

RODINKA ÚŽASNÝCH 2 (animák) 2. 8.

STORY: Obľúbená rodinka superhrdinov je s5! Tentokrát je ale hlavnou hviezdou Helen, zatiaľ čo Bob doma pomáha Violet a Dashovi zvládať každodenné nástrahy života. Pre všetkých je to ťažká zmena, zvlášť, keď si nikto z rodiny neuvedomuje superschopnosti malého Jack-Jacka! Keď sa objaví nový zloduch, rodinka sa musí dať opäť dokopy, čo sa ľahšie povie než spraví!

FUNFACT: Režisér jednotky sa vyjadril, že dvojku natočí len v prípade, že sa objaví rovnako dobrá alebo lepšia storka! Trvalo to „iba“ 14 rokov!

ČO MY NA TO: Jednotka je jedna z našich najmilovanejších animákov ever, toto musíme vidieť!!

TMAVÁ MYSEĽ (teen sci-fi) 9. 8.

STORY: Po tom, čo neznámy vírus zabije 98% všetkých detí v Amerike, sa u zvyšku detí, ktoré prežili objavia určité superschopnosti, kvôli ktorým sú umiestené do internačných táborov. Šestnásťročná Ruby z tábora utečie a pridáva sa ku skupinke teenagerov, ktorí utekajú pred vládou!

FUNFACT: Film do kín dotiahli producenti STRANGER THINGS!

ČO MY NA TO: Toto bude buď mega alebo prúser!

BONUSOVÉ KINOTIPY

– Milovníci hororov si prídu na svoje v temných GHOST STORIES (7. 6.) Zahral si tu aj filmový Bilbo Martin Freeman a trailery pôsobia riadne mrazivo!

– Do kín sa chystá aj americká vyvražďovačka PRVÁ OČISTA (5. 7.), slabším povahám toto isto neodporúčame!

– Keď sme už pri tých dospeláckejších filmoch, 28. 6. má premiéru pokračovanie akčného filmu SICARIO s podtitulom SOLDATO. Ak chceš spraviť frajerovi deň, určite ho vytiahni na toto!

– A páčiť sa mu bude isto aj najnovšia MISSION: IMPOSSIBLE – FALLOUT (2. 8.) Tom Cruise si počas natáčania zlomil ruku, ale vlastne sa nečudujeme, keď mu cestu skrížila Rebecca Ferguson. Objaví sa tu aj Henry Cavill, možno aj bez trika!!

– Ďalším filmom pre tvojho bf je MEG: HROZBA Z HLBÍN (9. 8.) s Jasonom Stathamom. My na to asi do kina nepôjdeme, ale len preto, že Jasona moc nemusíme O:)

– Ak máš frajerku a nevieš, na čo ju zobrať do kina, dobrým nápadom je komédia TAGUJ! (14. 6.) s hviezdnym obsadením, potom americká vjec SOM SEXI (28. 6.) s komičkou Amy Schumer v hlavnej role, no a 19. 7. dorazí do kín po x rokoch pokračovanie muzikálu MAMMA MIA: HERE WE GO AGAIN s legendárnymi hitmi od Abby. Ideálne aj pre fotrovcov či starých rodičov!

– Ak si single a nie je ti trápne ísť do kina len tak, daj si komédie PSÍ DETEKTÍV (28. 6.) či francúzsku vec POZORUHODNÁ CESTA FAKÍRA, KTORÝ UVIAZOL V SKRINI (9. 8.)!

Pripravil: peter394 / Foto: Ta-Tp

1 komentár

Pridaj komentár

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.